DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Swarzędz szuka podwykonawców

Autor:
Źródło:
Data: 2005-10-11


Powodzenie nowej emisji akcji Swarzędza oddala od firmy widmo bankructwa. Niepewne są spekulacje na temat przejęcia spółki przez Paged.

Zakończyły się zapisy na akcje Swarzędza nowej emisji. Cena emisyjna wynosiła 0,65 zł, ale giełdowe notowania oscylowały w poniedziałek wokół 1,10 zł. W tej sytuacji nie ma wątpliwości, że oferta zakończy się powodzeniem.

W pierwszym półroczu grupa Swarzędza miała 4,16 mln zł straty netto. Zarząd zapowiada poprawę wyników od początku przyszłego roku.
Pomoże jej w tym nie tylko emisja, ale i zmiana sposobu działania. Spółka chce ograniczyć moce produkcyjne i skupić się na produkcji mebli o najwyższej jakości. Najdroższe (35-40 proc. sprzedaży) będzie wykonywać u siebie. Inne, wymagające mniej zaawansowanej technologii, zleci podwykonawcom. W grę wchodzą przede wszystkim firmy polskie. Według ocen spółki w naszym kraju jest niemal 20 tys. zakładów zajmujących się produkcją i renowacją mebli. Kilkaset to zakłady posiadające nowoczesny park maszynowy...

Swarzędz prowadzi niewiążące rozmowy z Pagedem. Na współpracy z tą spółką mogliby zyskać dobrego producenta. Ponadto część produkcji Swarzędza z górnej półki mogliby sprzedawać przez sieć Pagedu np. w Wielkiej Brytanii czy w USA – uważa W. Ehrenhalt, wiceprezes Swarzędza. Przy obopólnej woli współpracy, kooperacja z nim byłaby dla Swarzędza korzystna...

Wojciech Ankudowicz - Gazeta Prawna

więcej - Gazeta Prawna - Gospodarka: Nr 198 (1563)


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz