DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Ostatni rok "podatku Belki"

Autor:
Źródło:
Data: 2005-10-10


Podatek giełdowy zniknie z początkiem 2007 roku - zapewnił "Parkiet" kandydat PiS na premiera, Kazimierz Marcinkiewicz. Pomysł ten popiera Platforma Obywatelska.

Od 2004 roku inwestorzy i oszczędzający w bankach oddają fiskusowi 19 proc. swoich zysków. PiS zapewnia, że w przyszłym roku zrobią to ostatni raz i tzw. podatek Belki zniknie w 2007 roku.

Marcinkiewicz zapewnia, że zmiany będą dotyczyć nie tylko podatku od lokat bankowych, ale wszystkich przypadków opodatkowania zysków od kapitału, zapisanych w ustawie o PIT.

Zniesienie "podatku Belki" poprze prawdopodobny koalicjant PiS - Platforma Obywatelska, która pierwsza zgłosiła ten pomysł. Co ciekawsze jednak, to fakt, że część posłów PiS liczy, że ten podatek uda się skasować jeszcze w tym roku. - Jest silna intencja, żeby zrobić to natychmiast, przyznał Artur Zawisza z PiS.

Szybkie wycofanie się z "podatku Belki" sygnalizował już prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do lidera Platformy Obywatelskiej, Jana Rokity. Jego zdaniem "jest możliwe jeszcze w tym roku zniesienie podatku od oszczędności i głęboka reforma podatku spadkowego, która sprawi, że 90 proc. podatników nie będzie go płacić", napisał Kaczyński wkrótce po parlamentarnych wyborach.

PAP


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz