DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Kronospan w hucie

PAP

Autor: MN
Źródło: PAP
Data: 2004-10-21


"Kurier Szczeciński": Grupa kapitałowa Kronospan jest już formalnie właścicielem pakietu większościowego Huty Szczecin S.A., poinformował zarząd tej firmy.

Nowy właściciel przejął spółkę w okresie dobrej koniunktury na rynku surówki odlewniczej i po zawarciu układu z wierzycielami - pisze "Kurier Szczeciński".

Grupa Kronospan - producent paneli i płyt wiórowych - przejęła pakiet kontrolny akcji Huty Szczecin (HS) od ich poprzedniego dysponenta, wrocławskiej firmy GDI. Niedawno prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał pozytywną opinię na temat możliwości przeprowadzenia transakcji między wspomnianymi firmami. Nowy właściciel zamierza na terenie huty zainwestować w budowę bazy przeładunkowej. Chciałby jednocześnie kontynuować produkcję surówki odlewniczej.

Kronospan chciałby stworzyć na terenie huty około 200 nowych miejsc pracy. Nowozatrudnieni znajdą pracę na terenie bazy przeładunkowej przy hutniczym nabrzeżu, skąd mają być eksportowane produkowane przez Kronospan wyroby drewniane. W ciągu ostatnich miesięcy eksport tej firmy nieustannie rośnie. Rocznie przez Szczecin trafia do importerów około 30 tys. m sześc. wyrobów z drewna. Zarząd huty planuje, że w roku bieżącym spółka wyprodukuje około 140 tys. ton. surówki odlewniczej. W 2004 r. firma po raz pierwszy od co najmniej dekady może uzyskać dodatni wynik finansowy. Obecnie w HS pracuje około 290 osób. W ciągu roku do pracy w hucie przyjęto kolejnych 50 pracowników.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz