DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

O emisji Swarzędza zadecyduje porozumienie z Millennium i Prolimem

PAP

Autor: tm
Źródło: PAP
Data: 2005-09-30


Po porozumieniu z BRE Bankiem, który zgodził się na umorzenie części wierzytelności Swarzędza, kluczowe dla przeprowadzenia szóstej emisji akcji meblowej spółki będzie porozumienie z pozostałymi wierzycielami Bankiem Millennium i Prolimem. - Poinformował PAP prezes spółki Jarosław Król.

"Najważniejsi są w tej chwili pozostali wierzyciele, czyli Bank Millennium i Prolim. Pracujemy nad tym i prawdopodobnie w przyszłym tygodniu powinniśmy już mieć sprawę jasną" - powiedział PAP Król.

Zarząd Swarzędza uzależnia przeprowadzenie emisji 53,26 mln akcji od osiągnięcia porozumienia z wierzycielami w sprawie ograniczenia zadłużenia spółki.

"Na dzień dzisiejszy nie wiem, czy emisja dojdzie do skutku. Jak będziemy wiedzieć, ilu inwestorów zapisze się na akcje i uzyskamy zgodę wierzycieli to podejmiemy decyzję" - powiedział Król.

Z tytułu zakończonych umów leasingu zobowiązania Swarzędza wobec Banku Millennium i Prolimu na koniec czerwca wynosiły 4,2 mln zł.

W czwartek BRE Bank zgodził się na ograniczenie pod pewnymi warunkami wierzytelności wobec Swarzędza do 7,5 mln zł z 14,1 mln zł.

Oprócz zobowiązań wobec Banku Millennium i Prolimu, Swarzędz jest winien Urzędowi Skarbowemu w Poznaniu 5 mln zł. Spółka liczy, że na zobowiązania w wysokości 3,8 mln zł otrzyma pomoc publiczną, jednak projekt nie uzyskał jeszcze opinii prezesa UOKiK.

Wartość wpływów z planowanej emisji Swarzędz szacuje na 34,6 mln zł. Na spłatę zobowiązań wobec instytucji finansowych spółka chce przeznaczyć 11 mln zł, a 13,6 mln zł na spłatę zobowiązań wobec pozostałych wierzycieli. Na środki obrotowe niezbędne dla rozwoju działalności producent mebli chce przeznaczyć 10 mln zł.

Prawa poboru akcji szóstej emisji Swarzędza będą notowane od 3 do 5 października. Otwarcie publicznej subskrypcji nastąpi 6 października, wtedy też rozpocznie się przyjmowanie zapisów podstawowych i dodatkowych, które potrwa do 10 października.

Zapisy na akcje nie objęte w ramach prawa poboru potrwają od 18 do 19 października. Zamknięcie publicznej subskrypcji nastąpi 20 października.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz