DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Nowy Styl: Nowy katalog Biuro

Nowy Styl

Autor:
Źródło: Nowy Styl
Data: 2004-10-18


W październiku do rąk dystrybutorów krzeseł firmy Nowy Styl trafił nowy katalog z ofertą biurową. Zachowano w nim dotychczasowy podział na grupy wyrobów wprowadzając, zgodnie z sugestiami dystrybutorów, więcej zdjęć wyrobów z "wyższej półki".

Mind - widok od tyłuMind - widok od tyłu

Z badań rynkowych przeprowadzonych przez Nowy Styl wynika, że wydany przed dwoma laty katalog "Biuro" został życzliwie przyjęty przez jej partnerów handlowych. Szczególnie był chwalony za przejrzysty układ oferty, dokładne opisy modeli i szatę graficzną. Dystrybutorzy twierdzili, że taki układ ułatwił im pracę, był chwalony także przez Państwa klientów.

Tegoroczny katalog bazuje na "organizacji" poprzedniego. Zachowano podział tematyczny produktów, lecz zmieniono nieco szatę graficzną upodabniając ją do wydanego wiosną tego roku katalogu "Kawiarnia". Kierując się sugestiami użytkowników katalogu znacznie poprawiono prezentację modeli. Krzesła z "wyższej półki" zostały sfotografowane z różnych stron, w różnych kolorach tapicerek. Z pewnością taki sposób prezentacji ułatwi przedstawienie oferty klientowi finalnemu, dobranie dla niego najodpowiedniejszego modelu.

W katalogu przybyło wiele zupełnie nowych modeli (m.in. Mind, Inspire, Websta@r), niektóre ze znanych już wyrobów zostały zmodernizowane. Dla najmłodszych użytkowników pro-ponujemy nowości: Ministyle i Frestyle - krzesła o nowej ciekawej linii i kształcie oparcia Wraz z nowym katalogiem firma wprowadziła też nowe mechanizmy ruchowe, kolory wykończeń, a także nowe skóry i tkaniny w atrakcyjnych kolorach.

Dzięki tym posunięciom oferta firmy Nowy Styl stała się jeszcze szersza, atrakcyjniejsza i każdy znajdzie w niej wyroby odpowiadające jego gustom i wymaganiom.

Mind (model dostępny od 1 stycznia 2005) - linia krzeseł biurowych z kolekcji Nowy Styl Collection, zaprojektowana na wyłączność firmy Nowy Styl. Najszersza linia krzeseł w skład, której wchodzą krzesła obrotowe z różnymi podzespołami. Możliwość wyboru między zwykłymi i regulowanymi podłokietnikami z miękkimi nakładkami; metalową, chromowaną i czarną nylonową podstawą jezdną krzesła; różnymi mechanizmami - od synchronicznego mechanizmu Active-1, poprzez nowy mechanizm Kontakt, po prosty i najtańszy mechanizm CPT. Linię uzupełnia krzesło w wersji stacjonarnej. Charakterystyczną cechą tej linii są wyjątkowo szerokie, ergonomiczne siedzisko i oparcie. Dzięki wyżłobieniu w oparciu użytkownik może łatwo chwycić krzesło i przesunąć je w wybrane miejsce.

Sfera II
Unikalne funkcje krzesła
- Wysokogatunkowe tkaniny z atestem trudnopalności w standardzie
- Dynamiczne oparcie i siedzisko, czyli zdrowy ruch podczas pracy oraz właściwe podparcie ciała w każdej pozycji
- Blokada oparcia w 5 pozycjach, czyli możliwość wybrania statycznej pozycji pracy
- Funkcja "Anti-shock", czyli zabezpieczenie przed uderzeniem oparcia w plecy po zwolnieniu blokady ruchu oparcia
- Regulacja siły odchylania oparcia, czyli dostosowanie oporu stawianego przez siedzisko i oparcie do wagi użytkownika
- Regulacja "up & down", czyli szybkie i wygodne dostosowanie wysokości oparcia bez wstawania z krzesła
- Wyjątkowo obszerne oparcie i siedzisko, czyli krzesło w rozmiarze XL
- Miękkie podłokietniki czyli komfortowe wsparcie ramion
- Łagodnie wyprofilowane siedzisko w przedniej części czyli wyjątkowa wygoda dla nóg
- Mechanizm synchroniczny Peron, czyli dynamiczny ruch oparcia i siedziska oraz inne funkcje opisane powyżej.
- Metalowa, chromowana lub nylonowa podstawa jezdna, czyli wyjątkowa stabilność i elegancja
- Samohamowne kółka w standardzie, czyli bezpieczeństwo w użytkowaniu krzesła. Krzesło nie przemieści się po wstaniu użytkownika - Kółka do twardych lub miękkich powierzchni do wyboru bez dopłaty

Freestyle
Krzesło obrotowe z miękkim tapicerowanym siedziskiem i oparciem. Plastikowe podłokietniki. Regulacja wysokości oparcia i głębokości siedziska za pomocą śrub. Regulacja wysokości siedziska za pomocą podnośnika pneumatycznego. Metalowa podstawa jezdna, z samohamownymi kółkami do powierzchni dywanowych.

Informacje o firmie Nowy Styl
Nowy Styl to grupa składająca się obecnie z 16 spółek-córek. 9 z nich działa w Polsce, pozostałe za granicą. Firma powstała w 1992 r. jej założycielami byli Adam i Jerzy Krzanowski oraz Ronald i Henry Stern.

Nowy Styl produkuje meble, krzesła oraz fotele zaprojektowane zarówno do miejsc pracy - biur, sal konferencyjnych, audytoryjnych, szkół, pokoi dziecięcych oraz miejsc odpoczynku - kawiarni, restauracji, jadalni i kin.

Grupa Nowy Styl zatrudnia ponad 4400 osób. Każdego miesiąca fabryki opuszcza 500.000 szt. krzeseł, 270.000 z nich powstaje w polskich zakładach. Wartość obrotów Grupy wyniosła w ubiegłym roku prawie 900 mln złotych.

Grupa Nowy Styl posiada klientów na całym świecie. Około 70 proc. produkcji trafia do odbiorców w 60 krajach świata. Można je spotkać m.in. w placówkach francuskiej poczty, w parlamencie i ministerstwach Węgier. W 2003 roku wyroby firmy służyły m.in. publiczności wyborów Miss Universum w Panamie i uczestnikom szczytu gospodarczo - politycznego G8 w Evian. 50 tys. krzeseł wyprodukowanych przez Nowy Styl trafiło do obiektów sportowych podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach.

Wszystkie wyroby Nowego Stylu są szczegółowo testowane w laboratoriach technicznych. Szereg krzeseł uzyskało Znak Sprawdzonego Bezpieczeństwa GS przyznawany przez Instytut LGA w Norymberdze, posiada atesty wytrzymałości oraz ognioodporności tapicerki. Firma posiada certyfikat ISO 9001:2000.

Nowy Styl: Nowy katalog Biuro (Zdjęcia: 3)

Mind - widok od tyłuSfera IIFreestyle

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz