DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Przeczytasz w Forum Przemysłu Drzewnego

FDP

Autor: JR
Źródło: FDP
Data: 2005-10-09


DREWNO.PL i Platform GROUP zapraszają do lektury nowego pisma "Forum Przemysłu Drzewnego". W pierwszym numerze miesięcznika: aktualności z branży, porady biznesowe, informacje o nowych produktach oraz najnowsze technologie obróbki drewna.

<center>foto: Nadleśnictwo Drewnica </center><center>foto: Nadleśnictwo Drewnica </center>

Pierwszy numer Forum Przemysłu Drzewnego, który już w październiku dotrze do Państwa, będzie zawierał informacje, m.in. o:

 • nowych inwestycjach w tartacznictwie
 • zmianach, które branża drzewna musi wprowadzić do końca roku
 • sukcesie na elementach gięto-klejonych
 • tym, jak zarobić na drewnie opałowym
 • impregnacji zanurzeniowej
 • nowych rozwiązaniach w maszynach i narzędziach do obróbki drewna rynku klejów
 • normach na tarcicę konstrukcyjną
 • tym, jak obrabiać drewno egzotyczne
 • przetargi i ogłoszenia  REKLAMA
  Cennik usług reklamowych


  W Forum Przemysłu Drzewnego będą mogli również Państwo przeczytać:

  skróty artykułów

  Surowiec znikający z lasu

  Kradzież drewna w polskich lasach rośnie systematycznie od trzech lat. Tylko w pierwszym półroczu 2005 r. odnotowano aż 1387 przypadków nadużyć. Najczęściej dochodzi do nich na terenie woj. mazowieckiego i lubelskiego.

  O tym, że z lasu ginie drzewo wiedzą chyba wszyscy. Złodzieje przyjeżdżają samochodami, wozami, rowerami, zaopatrzeni w piły lub siekiery i wycinają drzewa z pnia. Często jednak przedmiotem kradzieży jest surowiec wcześniej wycięty przez pilarzy, ocechowany i przygotowany do wywózki. Jak ocenia Tomasz Wójcik, zastępca dyrektora generalnego Lasów Państwowych, przypadki obu typów kradzieży rozkładają się niemal równomiernie...

  Dostosuj się do unijnego BHP

  Tylko do końca grudnia tartacznicy i stolarze mają czas na dostosowanie swojego sprzętu do minimalnych wymagań bezpieczeństwa stawianych przez Unię Europejską. Ci, którzy nie zdążą usprawnić urządzeń mogą mieć problemy.

  Mimo, że upłynęły już ponad dwa lata od wydania przez Ministra Gospodarki rozporządzenia w sprawie minimalnych wymagań dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy (z dnia 30.10.2002 r.) w polskich zakładach zrobiono niewiele, by dostosować się do tej regulacji. Zawarte w niej wymogi oraz nakazy mają poprawić bezpieczeństwo w trakcie użytkowania maszyn. Obowiązek taki, który nakłada dyrektywa 89/655/EWG, dotyczy wszystkich krajów Unii Europejskiej. W Polsce wdrażanie unijnych przepisów wskazane jest tym bardziej, że – jak wynika z danych GUS – 40% wypadków zdarza się podczas pracy przy maszynach...

  Doussie – złote, twarde, egzotyczne

  Klienci hurtowni drewna coraz częściej pytają o doussie – egzotyczne drewno o pięknej pomarańczowo-złotej barwie. Jego trwałość, wynikającą z niskiego współczynnika skurczu, trudno porównać z innym drewnem stosowanym do produkcji parkietu.

  Obróbka mechaniczna doussie nie należy do najłatwiejszych. Ze względu na niski współczynnik skurczu – co niewątpliwie jest zaletą – twarda struktura drzewa wymaga zastosowania bardzo ostrych narzędzi. Doussie może zawierać duże ilości substancji mineralnych, które przyspieszają tępienie narzędzi oraz materiałów ściernych.
  Szczególną uwagę należy zwrócić przy obróbce podłóg o falistym usłojeniu. Efekt szlifowania maszyną bębnową może tu być daleki od zamierzonego, gdyż pofalowana struktura włókien powoduje nierównomierną twardość drewna deszczułek...

 • Przeczytasz w Forum Przemysłu Drzewnego (Zdjęcia: 2)

  <center>foto: Nadleśnictwo Drewnica </center><center> foto: Wiktor Osiecki</center>

   
  Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

  Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

  Powrót

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA


   
   
  facebook
  newsletter

  Zapisz się na bezpłatny

  Wiadomości z portalu na e-mail

  Zapisz