DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

W Besku ruszyła produkcja

Nowy Styl

Autor:
Źródło: Nowy Styl
Data: 2004-10-19


Po trzech latach przerwy ponownie zapełniły się należące do krośnieńskiego Nowego Stylu hale produkcyjne w Besku. Pracuje tu obecnie 50 osób, z których 10, to niedawni bezrobotni z okolic Beska.

Przed trzema laty, po uruchomieniu nowoczesnej linii do łuszczenia drewna w zakładach w Rzepedzi, Nowy Styl przeniósł tam całość produkcji podzespołów z drewna. Firma szukała nabywcy na nieruchomość w Besku, ale rozmowy z potencjalnymi inwestorami zakończyły się fiaskiem. Można by powiedzieć, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

Utworzenie w ub.r z austriacką firmą Bene joint venture zaowocowało rozwojem należącej do Nowego Stylu fabryki mebli. Warunkiem jej dalszego rozwoju stało się niedawno przeniesie-nie produkcji krzeseł z oferty kontraktowej Nowego Stylu w nowe miejsce. Wybór padł na Besko.

- Przenieśliśmy tu większość załogi pracującej przy ofercie kontraktowej w Krośnie, kilku tapicerów z Zakładu Produkcyjnego w Korczynie, którzy mieszkają w okolicach Beska oraz utworzyliśmy 10 zupełnie nowych miejsc pracy zatrudniając bezrobotnych z okolicy - tłumaczy Eugeniusz Górski, dyrektor Zakładu Produkcyjnego w Besku.

Produkcja odbywa się na dwie zmiany na ok. 4 tys. m. kw. Zdolności produkcyjne zakładu wynoszą obecnie 10 - 12 tys. szt. krzeseł.
Powstają tu najbardziej pracochłonne modele z kolekcji Nowego Stylu i firmy Bene Nowy Styl. Wkrótce rozpocznie się też produkcja wyro-bów sygnowanych zupełnie nową marką, której światowy debiut odbędzie się w tym tygodniu na najbardziej prestiżowych targach meblowych ORGATEC w Kolonii.

Informacje o firmie Nowy Styl
Grupa Nowy Styl składa się z 16 spółek-córek, w których pracuje niemal 4500 osób (w tym ponad 2700 w Polsce). Każdego miesiąca fabryki opuszcza 500.000 szt. krzeseł, 270.000 z nich powstaje w polskich zakładach. Wartość obrotów Grupy wyniosła w ubiegłym roku prawie 900 mln złotych.

Nowy Styl produkuje meble, krzesła oraz fotele zaprojektowane zarówno do miejsc pracy -biur, sal konferencyjnych, audytoryjnych, szkół, pokoi dziecięcych, oraz miejsc odpoczynku - kawiarni, restauracji, jadalni i kin.

Grupa Nowy Styl posiada klientów na całym świecie. Około 70 proc. produkcji trafia do odbiorców w 60 krajach świata. Można je spotkać m.in. w placówkach francuskiej poczty, w parlamencie i ministerstwach Węgier. W 2003 roku wyroby firmy służyły m.in. publiczności wyborów Miss Universum w Panamie i uczestnikom szczytu gospodarczo - politycznego G8 w Evian. 50 tys. krzeseł wyprodukowanych przez Nowy Styl trafiło do obiektów sportowych podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz