DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

TPS - System antykradzieżowy Hilti

Autor:
Źródło:
Data: 2005-09-29


W ostatnich latach znacząco wzrosła liczba kradzieży narzędzi i materiałów na budowach. Z myślą o lepszej ochronie maszyn i urządzeń Hilti został opracowany aktywny system antykradzieżowy o nazwie
TPS –Theft Protection System.
System TPS działa na zasadzie elektronicznej blokady przed uruchomieniem silnika, która może być porównana do rozwiązań typu „immobilizer” stosowanych powszechnie w samochodach.

Głównym celem systemu antykradzieżowego Hilti jest ochrona przed użyciem urządzenia przez osoby niepożądane. System zabezpiecza więc z jednej strony przed kradzieżą, a z drugiej strony ogranicza dostęp do elektronarzędzia osobom nieupoważnionym do jego obsługi po godzinach pracy. Oznacza to, iż pracownicy nie będą mogli dowolnie korzystać z urządzeń bez zgody i wiedzy ich właściciela.

Jak działa system antykradzieżowy TPS?
System TPS bazuje na elektronicznym module, który stanowi integralną część produkowanych przez Hilti narzędzi oraz na elementach zewnętrznych tj. Karcie Klienta i Kluczu Aktywacyjnym. Karta i Klucz służą do kodowania i odkodowywania maszyny. Z jednostki kontrolnej, jaką jest Karta Klienta (company card) elektroniczny kod jest transmitowany do modułu TPS w urządzeniu. Następnym krokiem jest programowanie Klucza Aktywacyjnego, który służy do odblokowania zabezpieczenia TPS. Zakres uprawnienia do uruchomienia urządzenia można określić zgodnie z życzeniem klienta.

Dodatkowo każde urządzenie z modułem TPS posiada swój indywidualny numer seryjny umieszczony na obudowie oraz zakodowany w elektronice. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoba lub firma, której skradziono elektronarzędzie może zgłosić ten fakt w serwisie Hilti. Natychmiast po zgłoszeniu, urządzenie trafi do międzynarodowego rejestru maszyn skradzionych. Jeżeli maszyna taka pojawi się w serwisie Hilti, zostanie zidentyfikowana, a jej prawowity właściciel bezzwłocznie poinformowany o tym fakcie. W przypadku kradzieży urządzenia z aktywowanym systemem TPS zostaje ono zablokowane. Oznacza to, że złodziej lub osoba nieupoważniona nie będzie mogła go uruchomić – nawet w przypadku próby usunięcia elektronicznego modułu. Takie działanie prowadzi do trwałego uszkodzenia maszyny, która nigdy nie będzie działać prawidłowo.

Obecnie moduł TPS jest wbudowany w młotach wyburzeniowych i dłutujących oraz młotach kombi (wiercąco-kujących).

HILTI


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz