/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
Podłogi z drewna

Jak dbać o podłogi olejowane?

Barlinek SA

Autor:
Źródło: Barlinek SA
Data: 2005-09-28


Firma Barlinek S.A. wprowadza profesjonalną linię środków PROTEKTOR NATURA przeznaczonych do pielęgnacji i konserwacji podłóg olejowanych. Należą do nich: Mydło podłogowe, Intensywny zmywacz oraz Pasta i Olej pielęgnacyjny. Preparaty oparte są na bazie naturalnych komponentów.

Deska barlinecka<br>Jesion białyDeska barlinecka<br>Jesion białyFot. Barlinek

Podłogi olejowane zyskują coraz większą popularność. Nic dziwnego – to prawdziwy powrót do natury. Olej doskonale impregnuje drewno zabezpieczając je przed ścieraniem oraz uszkodzeniami mechanicznymi, jednocześnie eksponując piękno i naturalność tego materiału. Olejowana podłoga „oddycha” regulując mikroklimat wnętrza. Jest ona również wszechstronna w użyciu. Naturalne właściwości drewna zabezpieczonego olejem pozwalają na zasklepianie mikrouszkodzeń. Dzięki temu olejowana posadzka lepiej niż lakierowana sprawdzi się np. w ciągach komunikacyjnych. Wprowadzona przez Barlinek S.A. linia środków PROTEKTOR NATURA umożliwia teraz łatwą i trwałą pielęgnację podłóg olejowanych.

Codzienna pielęgnacja
Bieżące sprzątanie podłogi obejmuje odkurzanie i zamiatanie. Do dokładniejszego czyszczenia Barlinek S.A. proponuje Mydło podłogowe PROTEKTOR NATURA, które nie tylko zmywa, ale dzięki zawartości m.in. oleju sojowego i kokosowego tworzy na podłodze warstwę ochronną. Dzięki temu z każdym kolejnym użyciem Mydła podłoga staje się coraz mniej podatna na zabrudzenia.

Mydło podłogowe PROTEKTOR NATURA oferowane jest w pojemnikach 1-litrowych. Jest to środek skondensowany i używa się go po uprzednim rozcieńczeniu w wodzie (z jednego opakowania otrzymuje się do 80 litrów roztworu). Preparat nadaje się również do czyszczenia innych drewnianych powierzchni olejowanych, np. mebli czy blatów kuchennych. Sugerowana cena netto Mydła podłogowego PROTEKTOR NATURA to 48,00 pln.

Gruntowne czyszczenie
Jeśli podłoga jest silnie zabrudzona np. tłuszczem, kawą lub staje się matowa pomoże Intensywny zmywacz PROTEKTOR NATURA. Zmywacz usuwa zanieczyszczenia razem ze starą warstwą Mydła, nie wpływając jednak na impregnację podłogi. Użycie Zmywacza przygotowuje posadzkę do nałożenia Oleju pielęgnacyjnego.

Intensywny zmywacz PROTEKTOR NATURA oferowany jest w pojemnikach 1-litrowych. Podobnie jak Mydło podłogowe jest to środek skondensowany, który należy rozpuszczać w wodzie (z jednego opakowania otrzymuje się do 80 litrów roztworu). W przypadku uporczywych plam może być stosowany bezpośrednio na posadzkę. Sugerowana cena netto Intensywnego zmywacza PROTEKTOR NATURA wynosi 50,00 pln.

Konserwacja
Pastę pielęgnacyjną PROTEKTOR NATURA stosuje się okresowo dla dodania podłodze blasku i stworzenia na niej ochronnego filmu. Choć powierzchnia dekoracyjna deski barlineckiej pokrywana jest fabrycznie 2-3 warstwami oleju, zalecane jest użycie Pasty tuż po jej montażu. Konserwacyjne właściwości preparatu pozwalają na dokładne zaimpregnowanie złącz desek, co ma szczególne znaczenie w momencie przypadkowego rozlania jakiegoś płynu na dopiero ułożoną podłogę.

Pastę stosuje się po uprzednim wyczyszczeniu powierzchni Mydłem podłogowym (wyjątkiem jest użycie na nową posadzkę). Środek nakłada się cienko i równomiernie, a następnie poleruje do sucha. Wydajność 0,4-litrowej tuby wynosi 60-80 m2 powierzchni, zależnie od gatunku drewna. Sugerowana cena netto Pasty pielęgnacyjnej PROTEKTOR NATURA to 89,00 pln.

Renowacja
Gdy po dłuższym użytkowaniu podłoga zaczyna matowieć lub szarzeć, można ją odświeżyć poprzez naniesienie cienkiej warstwy Oleju pielęgnacyjnego PROTEKTOR NATURA. Olej wnika w drewno impregnując podłogę, i w efekcie ułatwia jej codzienną pielęgnację. Zalecane jest 1-2-krotne naniesienie Oleju na nową podłogę podczas pierwszych 3 miesięcy jej użytkowania. Dodatkowa impregnacja dopiero położonej posadzki ma szczególne znaczenie w przypadku jasnych gatunków drewna (dąb, jesion), na których zabrudzenia mogą być bardziej widoczne. Olej pielęgnacyjny naturalny lub biały nadaje się do wszystkich olejowanych powierzchni drewnianych.

Użycie Oleju pielęgnacyjnego wymaga przygotowania podłogi poprzez jej uprzednie wyczyszczenie Intensywnym zmywaczem lub Mydłem podłogowym. Olej nanosi się na suchą powierzchnię i poleruje, aż do uzyskania jedwabisto-matowego połysku. Wydajność 1-litrowego opakowania wynosi 50-60 m2 powierzchni, zależnie od gatunku drewna. Środek należy stosować 1-2 razy w roku. Sugerowana cena netto Oleju pielęgnacyjnego PROTEKTOR NATURA wynosi 77,00 pln.

Częstotliwość stosowania preparatów PROTEKTOR NATURA zależy od koloru podłogi oraz nasilenia jej użytkowania. W przypadku uporczywych zabrudzeń lub uszkodzenia drewna poprzez jego wgniecenie, producent deski barlineckiej poleca przetarcie tego fragmentu podłogi drobnoziarnistym papierem ściernym, a następnie naniesienie Oleju pielęgnacyjnego.

Linia środków PROTEKTOR NATURA dostępna jest w najlepszych sklepach z podłogami drewnianymi oraz w ponad 250 Autoryzowanych Salonach Sprzedaży Barlinek S.A. na terenie całego kraju.

Barkiet-System wszystko do montażu i pielęgnacji podłóg drewnianych Preparaty PROTEKTOR NATURA wchodzą w skład grupy produktów Barkiet-System, dopełniających ofertę deski barlineckiej, a mających na celu ułatwienie montażu i wygodną eksploatację zakupionych podłóg.
W ofercie Barkiet-System znajdują się ponadto m.in.: zestaw narzędzi montażowych, szeroki wybór listew podłogowych, materiały izolacyjne (tektura falista, mata korkowa, płyty podpodłogowe) oraz linia środków Protektor, służących do pielęgnacji drewnianych podłóg lakierowanych.

Jak dbać o podłogi olejowane? (Zdjęcia: 2)

Deska barlinecka<br>Jesion białyPreparaty Protektor Natura

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA