DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Wewnętrzna emisja papierów komercyjnych Pfleiderera

Autor:
Źródło:
Data: 2004-10-15


Pfleiderer Grajewo SA zawarł 13 października transakcję na podstawie której Pfleiderer Grajewo SA wyemitował, a Pfleiderer Prospan SA nabył, obligacje krótkoterminowe w ramach programu emisji papierów komercyjnych.

Nominalna wartość wyemitowanych papierów komercyjnych wynosi 8 mln zł, termin wykupu został ustalony na 23.03.2005r., zaś rentowność jest równa WIBOR 3M. Jednocześnie w związku z upływem terminu zapadalności poprzedniej transzy Pfleiderer Grajewo SA wykupił od Pfleiderer Prospan SA papiery komercyjne o wartości nominalnej 8 mln zł.

Zainwestowane środki pochodzą z nadwyżek finansowych Pfleiderer Prospan SA i będą wykorzystane na finansowanie bieżących potrzeb spółki Pfleiderer Grajewo SA czyli tym samym będą służyły optymalizacji kosztów finansowych spółek w Polsce.

Na dzień 14.10.04r. nominalna wartość wszystkich wyemitowanych przez Pfleiderer Grajewo SA i zakupionych przez Pfleiderer Prospan SA papierów komercyjnych wynosi 50 mln zł.

Pfleiderer Grajewo SA posiada udziały w kapitale akcyjnym Pfleiderer Prospan SA w wysokości 9,98%. Obie polskie spółki są kontrolowane przez Pfleiderer Holzwerkstoffe GmbH, który posiada w Grajewie udział w kapitale w wysokości 55,30% zaś w kapitale Prospanu 40,11%. Spółki Pfleiderer Grajewo SA i Pfleiderer Prospan SA posiadają identyczny skład osobowy zarządów.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz