DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Jak głosowali internauci?

Autor:
Źródło:
Data: 2005-09-27


Internauci zdecydowanie mocniej poparli Platformę Obywatelską.
Według wciąż nieoficjalnych danych pochodzących z prawie 60% obwodowych komisji wyborczych w wyborach parlamentarnych wygrało Prawo i Sprawiedliwość z 26,56% poparciem.

Gdyby w wyborach uczestniczyli jedynie internauci, wygrałaby Platforma Obywatelska z 31,4% poparciem, Samoobrona miałaby ponad dwukrotnie słabszy wynik, a LPR i PSL w ogóle nie weszłyby do Sejmu.

Według nieoficjalnych i niepełnych danych z obwodowych komisji wyborczych, wybory parlamentarne wygrało PIS z 26,56% poparcia przed Platformą Obywatelską - 24,08% i Samoobroną z 12,44% poparciem. SLD uzyskał 10,94%, LPR - 7,83%, PSL - 7,11%.

Jeszcze wczoraj w godzinach 10.00-18.00 firma IBS Interactive należąca do Grupy Gemius przeprowadziła badanie, jak głosowali internauci w wyborach parlamentarnych. Wyniki badania, reprezentatywne dla internautów w Polsce, prezentujemy w tabeli.
W badaniu wyborów internautów, ankiety wyświetlały się losowo co n-temu użytkownikowi. Dane zostały doważone do struktury internautów z badania Interbus TNS OBOP pod względem płci, wieku i częstotliwości korzystania z internetu. Badana próba wyniosła 2884 respondentów.

Magdalena Górak INTERNET STANDARD


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz