DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

W Danii zainteresowanie polskimi pracownikami budowlanymi

Autor:
Źródło:
Data: 2005-09-26


Dziennik Jyllands-Posten z dn. 22 bm. (artykuł D.Ipsen Boddum i S.Kragballe) informuje o wyrażonej po raz pierwszy od poszerzenia UE gotowości duńskiej organizacji pracodawców branży budowlanej DB do przeprowadzenia rekrutacji murarzy i cieśli w części nowych państw członkowskich.

Organizacja planuje przedstawienie swym członkom za dwa miesiące odnośnej oferty, polegającej na ułatwieniu nawiązania kontaktu z grupami branżowymi w Polsce i krajach bałtyckich. Przewodniczący DB Povl Christensen zapowiada, iż zatrudnianie np. warszawskich budowlanych będzie odbywało się na takich samych zasadach, jak stosowane wobec rodzimych pracowników, tj. w oparciu o obowiązujące układy zbiorowe.

Dziennik przypomina, iż pomimo doniesień o braku rąk do pracy w sektorze, jeszcze przed niespełna półtora rokiem w Danii koncentrowano się na sposobach uniknięcia inwazji siły roboczej po akcesji nowych państw członkowskich. Informuje o komentarzu związków zawodowych oceniających, iż pracodawcy działają w panice i sugerujących, że zamiast rekrutacji za granicą powinni poprawić planowanie pracy. Przytacza wypowiedź szefa sekretariatu federacji związków zawodowych budowlanych BAT Gunde Odgaarda, w opinii którego w pierwszym kwartale przyszłego roku może być znów 10-14 tys. bezrobotnych w branży.

z serwisu MSZREKLAMA
Cennik usług reklamowych 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz