DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Wierzyciel Swarzędza złożył wniosek o upadłość spółki

PAP

Autor: pr
Źródło: PAP
Data: 2005-09-23


Wierzyciel spółki Swarzędz Meble firma Weco Polska złożyła w Sądzie Rejonowym w Poznaniu wniosek o ogłoszenie upadłości Swarzędza - podała spółka w piątkowym komunikacie.

"Wierzytelność będąca przedmiotem wniosku wynika z nakazu zapłaty i według wierzyciela wynosi 420.107,86 zł. Żądana kwota to 53 proc. całej wierzytelności, której pozostała część została wpłacona na rachunek wierzyciela" - poinformował Swarzędz.

"Pomimo, iż zarząd spółki, w wyniku prowadzonych rozmów, deklarował zapłatę pozostałej kwoty po zakończeniu VI emisji akcji, która planowana jest w październiku br., wierzyciel złożył przedmiotowy wniosek" - dodano w komunikacie

W opinii zarządu Swarzędza wartość zobowiązania, ani obecna sytuacja spółki (realizowana emisja akcji) nie uzasadniają postępowania wierzyciela.

"Wierzytelność jest z 14.06.2004 r., nakaz zapłaty jest z 21.10.2004 r., a wniosek o upadłość jest zgłaszany dopiero 08.09.2005 r. Zarząd ocenia powyższe działania wierzyciela jako próbę wykorzystania sytuacji do uzyskania korzystnej pozycji w stosunku do pozostałych wierzycieli, którzy akceptują politykę naprawczą realizowaną przez zarząd" - podał Swarzędz.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz