DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Targi Architektura i Budownictwo

Autor:
Źródło:
Data: 2005-09-21


W Auli Głównej Politechniki Warszawskiej w dniach 1 i 2 grudnia 2005 r. odbędą się targi ARCHITEKTURA i BUDOWNICTWO skierowane zarówno do architektów i inżynierów budownictwa, jak i do mieszkańców Warszawy. Organizatorem jest Murator EXPO, a partnerem przedsięwzięcia SARP Oddział Warszawski. Formuła imprezy daleko wykracza poza tradycyjne targi.
Dwudniowy program wydarzenia podzielono na dwie części: wystawienniczą i dyskusyjną.

ARCHITEKTURA i BUDOWNICTWO – to niepowtarzalna impreza targowa, na której zostanie przedstawiona kompleksowa oferta producentów materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz oraz najnowsze produkty, technologie i rozwiązania stosowane w budownictwie XXI wieku.
Swoje wyroby i usługi zaprezentują producenci i dystrybutorzy: konstrukcyjnych elementów ściennych i stropowych, ceramicznych elementów elewacyjnych i konstrukcyjnych, wielofunkcyjnych modułów budowlanych, systemów konstrukcyjnych i architektonicznych, pokryć dachowych, fasad aluminiowych i stalowych, przemysłowych materiałów wykończeniowych. A także producenci i dystrybutorzy profesjonalnego oprogramowania w dziedzinach: architektura, konstrukcje, geodezja, kosztorysowanie, firmy reprezentujące zintegrowane systemy zarządzania dla budownictwa (gospodarka materiałowa, nowoczesna rachunkowość, zarządzanie projektami, nadzór nad harmonogramem, planowanie pracy, kontrola budżetu), producenci i dystrybutorzy artykułów dla osób niepełnosprawnych, towarzystwa ubezpieczeniowe.

Część dyskusyjną rozpocznie, 1 grudnia 2005 roku, seminarium „Kształtowanie przestrzeni publicznych a jakość architektury”, którego gospodarzem jest Oddział Warszawski SARP. W czasie seminarium w referatach oraz w panelu dyskusyjnym przedstawione zostaną przez architektów: Rafała Szczepańskiego, Grzegorza Buczka, Tomasza Gamdzyka, Andrzeja Kicińskiego, Dariusza Hyca i Krzysztofa Domaradzkiego m. in.: przepisy dotyczące planowania i projektowania przestrzeni publicznych, jakość rozwiązań architektonicznych a funkcjonowanie przestrzeni publicznych, jakość i estetyka przestrzeni publicznej z perspektywy samorządowej, projektowanie przestrzeni publicznej a wielorakie uwarunkowania stanu istniejącego (studia przypadków: Pasaż Wiecha i Krakowskie Przedmieście).

„Schody już wychodzą z mody – architektura dostępna” to hasło seminarium poświęconego osobom niepełnosprawnym i ich problemom wynikającym z barier architektonicznych. Zaplanowano m. in.: dyskusję „Powszechna dostępność miasta jako wyraz kultury” z udziałem architekta Krzysztofa Chwaliboga oraz debatę dotyczącą prawa budowlanego i standardów europejskich, którą poprowadzi Elżbieta Janiszewska-Kuropatw - Dyrektor Departamentu Inspekcji Budowlanej w Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego. Na seminarium „Schody już wychodzą z mody – architektura dostępna” zaprasza Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, organizator konkursu „Warszawa przyjazna niepełnosprawnym”, którego celem jest wyróżnienie nowatorskich rozwiązań architektonicznych służących niepełnosprawnym mieszkańcom Warszawy.
Również 1 grudnia mieć będzie miejsce panel „Typowe i nietypowe formy architektury a ład przestrzenny miasta”.Drugiego dnia targów ARCHITEKTURA i BUDOWNICTWO, w debacie:
„Przestrzeń osobista – przestrzeń społeczna" przedstawione zostaną zagadnienia: relacji przestrzeni osobistej i społecznej w kontekście architektury i urbanistyki Warszawy, kształtowania postaw społecznych w wyniku tworzenia relacji z architekturą i urbanistyką, możliwości oddziaływania miasta na osobistą przestrzeń jego mieszkańców. Uczestnikami spotkania będą m. in.: Zbigniew Bania, Andrzej Basista, Marta Leśniakowska i Krystyna Styrna-Bartkowicz.
W programie imprez towarzyszących nie zabraknie szkoleń i warsztatów dla inżynierów i techników budownictwa odbywających się pod patronatem Instytutu Techniki Budowlanej i Centrum Technicznego Budownictwa WACETOB. Zainteresowani będą mogli uczestniczyć w cyklu prelekcji poświęconych m. in.: renowacji starego budownictwa, hydroizolacji balkonów i tarasów, czy pomieszczeń wilgotnych i mokrych.

Na targach ARCHITEKTURA i BUDOWNICTWO odbędzie się uroczystość oficjalnego ogłoszenia wyników i przyznanie dorocznych nagród w konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich za magisterskie prace dyplomowe z dziedziny urbanistyki i planowania przestrzennego ukończone i obronione w 2004 roku. Nagrodzone prace będzie można obejrzeć w podcieniach Auli Głównej
Seminaria i targi odbędą się w Warszawie, w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, przy Placu Politechniki 1. Targi można zwiedzać w dniach 1-2 grudnia, w godz. 10.00-18.00 Wstęp na targi ARCHITEKTURA i BUDOWNICTWO oraz udział w seminariach jest bezpłatny.
Seminaria i targi odbędą się w Warszawie, w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, przy Placu Politechniki 1. Organizatorem jest Murator EXPO, a partnerem przedsięwzięcia SARP Oddział Warszawski. Targi można zwiedzać w dniach 1-2 grudnia, w godz. 10.00-18.00 Wstęp na targi ARCHITEKTURA i BUDOWNICTWO oraz udział w seminariach jest bezpłatny.
____________________________________________________________________ Więcej informacji:
Magdalena Izdebska, tel.: (22) 829 66 37, e-mail

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz