DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Porta KMI - Korzyści ze specjalizacji

Rzeczpospolita

Autor: A.BU.
Źródło: Rzeczpospolita
Data: 2004-10-13


Porta KMI, w przeciwieństwie do wielu innych producentów stolarki budowlanej wytwarzających jak najszerszą gamę produktów, specjalizuje się w produkcji drzwi i ościeżnic. Nie zamierza tego zmieniać. Dziś jest jednym z większych wytwórców w Europie.

Inspiracją do uruchomienia produkcji drzwi były dla prezesa i założyciela firmy Jacka Sarnowskiego odwiedziny w fabrykach amerykańskiej JELD-WEN, jednego z największych producentów stolarki budowlanej w Stanach Zjednoczonych. Firma stała się dostawcą półproduktów dla Porty i jest jednym z jej udziałowców. W historii Porty kluczowe etapy rozwoju to kolejne fabryki. W grudniu ma być uruchomiony piąty zakład, który powstaje w Aradzie w Rumunii. Główna przyczyna sukcesu to, według Krzysztofa Walusa, dyrektora marketingu Porty KMI Poland, dobra znajomość rynku. - Ciągle obserwujemy zmieniające się upodobania klientów. Jesteśmy obecni na najważniejszych targach. Dzięki temu mamy najszerszą ofertę i najnowocześniejsze wzornictwo na polskim rynku. Dbamy też o to, żeby ceny naszych produktów nie odbiegały od realiów rynkowych - mówi Krzysztof Walus.

Zabieganie o utrzymanie konkurencyjnych cen wiąże się z dążeniem do obniżki kosztów. Na ich poziom znaczący wpływ ma skala działalności. Składane przez firmę zamówienia są na tyle duże, że można negocjować ceny. Ważne są też maszyny. Nowa fabryka w Rumunii ma być jedną z najnowocześniejszych w Europie. - Nowoczesne maszyny są kosztowne, ale to się opłaca - twierdzi Krzysztof Walus.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz