DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Jak zarobić na inwestycjach w ochronę środowiska?

Autor:
Źródło: BRE Bank
Data: 2005-09-21


21 września br. w Centrali BRE Banku w Warszawie odbyła się konferencja z cyklu „Przedsiębiorstwo w UE”. Spotkanie pozwoliło odpowiedzieć na pytanie „Jak zarobić na inwestycjach w ochronę środowiska?”

Konferencja BRE Banku dla przedsiębiorców
Uczestnicy dowiedzieli się m.in. kto i do kiedy ma obowiązek dostosowania infrastruktury do unijnych wymogów ochrony środowiska, skąd wziąć na to przedsięwzięcie fundusze i jak na nim skorzystać – np. poprzez obrót uprawnieniami emisji CO2.

Od lat BRE Bank aktywnie wspiera rodzime przedsiębiorstwa w ich bieżącej działalności, finansowaniu inwestycji oraz dostosowaniu profilu i formy działalności do zmieniających się warunków rynkowych. Duży nacisk BRE Bank kładzie na pomoc merytoryczną i finansową dla firm, które chcą sprawnie funkcjonować na wspólnym rynku Unii Europejskiej oraz konkurować z przedsiębiorcami z całej Europy. Przekazuje wiedzę z zakresu prawa, rynku oraz rozwiązań finansowych. Jednym ze stałych elementów tej współpracy jest organizacja konferencji szkoleniowych dla menedżerów z cyklu „Przedsiębiorstwo w UE”.

Pomysł zorganizowania kolejnej konferencji z cyklu „Przedsiębiorstwo w UE” wiąże się z koniecznością dostosowania przez polskie firmy ich infrastruktury do unijnych wymogów ochrony środowiska. W efekcie unijne przepisy obligują polskie firmy do wysokich nakładów finansowych w inwestycje. Wychodząc naprzeciw potrzebom polskich przedsiębiorców, którym często brakuje kompleksowych i rzetelnych informacji, BRE Bank przygotował konferencję, podczas której specjaliści z branży wskażą m.in. możliwości pozyskania wsparcia finansowego oraz korzyści, jakie niesie ze sobą prawidłowo zrealizowana inwestycja. Szczególna uwaga zwrócona została na zagadnienia związane z handlem uprawnieniami do emisji CO2 oraz jego rolą w aktywnym ograniczaniu emisji CO2 zarówno w Polsce, jak i w innych krajach UE.

Prelegenci, wśród których znaleźli się m.in. eksperci Ministerstwa Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz BRE Banku, przypomnieli, jakie okresy przejściowe wynegocjowała Polska, czyli do kiedy rodzime firmy mają czas na dostosowanie się do wymagań unijnych oraz jakie konsekwencje poniosą te podmioty, które terminowo nie przeprowadzą wymaganych zmian.

BRE Bank przygotował również specjalny produkt na finansowanie inwestycji z udziałem funduszy unijnych - kredyt inwestycyjny BRE-UNIA, który w jednej umowie kredytowej łączy finansowanie części pomostowej – kwotę dotacji oraz tzw. część inwestycyjną na pozostałe koszty. Produkt ten jest na tyle uniwersalny, że z jednej strony umożliwia kompleksową ocenę ryzyka inwestycji, z drugiej wydanie promesy/udzielenie kredytu w oparciu o jedną umowę, w zależności od indywidualnych potrzeb Klienta (na obie części lub tylko na jedną z nich). Pozwala również do minimum ograniczyć czas niezbędny na zgromadzenie wymaganych środków na całość inwestycji. W codziennych relacjach z Klientami pomocą w zakresie funduszy unijnych służą Konsultanci Funduszy Europejskich BRE Banku, świadczący doradztwo w Oddziałach Korporacyjnych BRE Banku na terenie całego kraju. Konsultanci Funduszy Europejskich to doświadczeni doradcy bankowości korporacyjnej, eksperci w dziedzinie produktów bankowych i możliwości finansowania przedsięwzięć z Funduszy UE.

Wszystkich zainteresowanych szczegółowymi informacji na temat możliwości finansowania inwestycji z udziałem środków unijnych zapraszamy na strony internetowe BRE Banku


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz