DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Inauguracja Akademii PARP

Autor:
Źródło:
Data: 2005-09-21


W dniu 19 września odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowano bezpłatne szkolenia e- learningowe przygotowane na zlecenie PARP, a także przedstawiono bogatą ofertę edukacyjną dostepną dla przedsiębiorców dzieki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Akademia PARP adresowana jest do menedżerów i pracowników firm, którzy chcieliby odkryć nowe dziedziny oraz utrwalić swoją wiedzę w obszarach nierozłącznie związanych z działalnością przedsiębiorstwa.
Szkolenia przeznaczone są również dla tych wszystkich, którzy potrzebują niezbędnych informacji dotyczących funkcjonowania firmy.

Polscy przedsiębiorcy mogą również korzystać z dofinansowanych szkoleń i studiów podyplomowych, których lista obejmuje aktualnie 325 projektów wybranych w konkursie w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich - Działanie 2.3. "Rozwój kadr nowoczesnej gospodarki" schemat a. Oprócz tego na zlecenie PARP realizowane są duże projekty szkoleniowe dla małych i średnich firm z różnych zakresów tematycznych – tzw. schemat b. Kwota przeznaczona na kształcenie przedsiębiorców i ich pracowników w latach 2004 – 2006 wynosi ponad 250 mln euro.
Około 80 proc. środków przeznacza się na finansowanie projektów wyłonionych w konkursach, a 20 proc. na projekty realizowane w drodze przetargu. Konkurs na projekty szkoleniowe jest nadal otwarty, a wiec lista szkoleń i studiów podyplomowych z dofinansowaniem będzie rosła.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.parp.gov.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz