DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

RM w sprawie słupskiej strefy ekonomicznej

Autor:
Źródło:
Data: 2005-09-21


Rada Ministrów wydała rozporządzenie (20.09.05) zmieniające rozporządzenie w sprawie słupskiej specjalnej strefy ekonomicznej.

Zmienia się granica i obszar słupskiej SSE w efekcie włączenia w jej granice terenu w Szczecinku o powierzchni 42,13 ha. Po korekcie całkowita powierzchnia słupskiej strefy wyniesie 210,02 ha (obecnie jest to 167,89 ha). Jeśli chodzi o teren położony w Szczecinku to część gruntów – 33,5950 ha znajduje się w użytkowaniu wieczystym „Kronotex” Sp. z o.o. i „Polspan” Sp. z o.o., a pozostałe grunty – 8,5359 ha stanowią własność „Kronotex” Sp. z o.o.

Bezpośrednim inwestorem będzie spółka „KRONOTEX BIS” Sp. z o.o., która nabędzie prawo własności i wieczystego użytkowania gruntów. Inwestor zamierza zainwestować 65 mln euro i utworzyć 95 nowych miejsc pracy.

Specyfika produkcji płyt pilśniowych i melaminowanych wymaga zaangażowania dużej liczby pracowników do pozyskiwania surowca z lasów i zakładów drzewnych oraz przy jego transporcie i magazynowaniu. Szacuje się, że wyniku powstania nowej fabryki w strefie, w jej otoczeniu zatrudnienie znajdzie ok. 500 osób.

Przewidywana pomoc publiczna to 81,13 mln zł. Przewidywane wpływy do budżetów: Skarbu Państwa – 575,57 mln zł, jednostek samorządu terytorialnego – 23,47 mln zł. Oszacowane wielkości obejmują okres od momentu rozpoczęcia nowych inwestycji do końca funkcjonowania strefy, tj. lata 2006-2017.

cirpress


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz