DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Zostaw swój samochód w garażu

Autor:
Źródło:
Data: 2005-09-20


Po raz siódmy, 22 września br., Europa będzie obchodzić Europejski Dzień bez Samochodu, a po raz czwarty (w dniach 16-22 września br.) - Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W tysiącach aglomeracji miejskich, w tym również polskich miastach, zorganizowane zostaną w tych dniach lokalne kampanie na rzecz promocji komunikacji przyjaznej ludziom i środowisku.

Hasło tegorocznych obchodów brzmi: "Do pracy bez samochodu". Celem kampanii jest zainteresowanie mieszkańców europejskich miast ideą zrównoważonego transportu na terenach miejskich.

W Polsce, przy merytorycznym i organizacyjnym udziale Ministerstwa Środowiska, Europejski Dzień bez Samochodu organizowany będzie w bieżącym roku już po raz czwarty, natomiast Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu - po raz pierwszy. Koordynatorem krajowym obu inicjatyw jest Konsorcjum Instytut Spraw Obywatelskich i inni. Na poziomie lokalnym obchody będą organizowane przez władze miast, które zgłosiły swój udział w kampanii. Koordynator krajowy będzie wspierał miasta poprzez przekazywanie materiałów informacyjno-promocyjnych, organizowanie spotkań i konkursów dla koordynatorów lokalnych. W ubiegłym roku w obchodach Europejskiego Dnia bez Samochodu wzięło udział ponad 100 polskich miast.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz