DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Europejskie systemy informacji

Autor:
Źródło:
Data: 2005-09-20


Linki do serwisów udzielających porad prawnych dotyczących UE, adresy i telefony ważnych instytucji działających na rzecz obywateli w UE, a także zasady składania skarg do KE oraz petycji do Parlamentu Europejskiego – to wszystko można znaleźć w informatorze „Europejskie systemy informacji i pomocy”, przygotowanym przez MGiP.<

Informator ma charakter interaktywnej książki adresowej. Został podzielony na dziewięć działów: Serwisy ogólnoeuropejskie, Krajowe centra informacji, Informacje dla obywateli, Informacje dla przedsiębiorstw, Porady w zakresie prawa UE, Rozwiązywanie problemów, Procedury formalne, Fundusze oraz inne.
Znajdują się w nim linki do portali internetowych, które poza wiadomościami dotyczącymi konkretnej polityki europejskiej zawierają np. dokumenty unijne – w nich użytkownik sam może znaleźć wyjaśnienia dotyczące interesujących go kwestii.

W informatorze wymienione zostały ponadto instytucje zajmujące się szczegółowymi zagadnieniami. Pomocy w sprawach konsumenckich udzielają biura Sieci Europejskich Ośrodków Informacji Konsumenckiej EUROGUICHETS czy lepiej znany w Polsce Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta oraz Europejskie Centrum Konsumenckie (ECK). Poszukujących pracy mogą zainteresować odnotowane w nim dane instytucji pomagających znaleźć zatrudnienie bądź informujące, jak wzmocnić swoją pozycję na rynku pracy. Jest to np. EURES – Europejski Portal Mobilności Zawodowej czy EUROGUIDANCE – Sieć Narodowych Centrów Zasobów Poradnictwa Zawodowego. Z kolei przedsiębiorcy znajdą w informatorze dane o instytucjach tworzących EURO INFO CENTRES, a także European Business and Innovation Centre Network (EBN) – sieci zrzeszające Ośrodki Biznesu i Rozwoju.
Informator mówi ponadto, na jakich zasadach można składać skargi do Komisji Europejskiej oraz petycje do Parlamentu Europejskiego. Wyjaśnia także, w jakich sprawach może interweniować Europejski Rzecznik Praw Obywatelskich.

www.mgip.gov.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz