DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

FAM - Debiut ze stratą

Rzeczpospolita

Autor: G.BR.
Źródło: Rzeczpospolita
Data: 2004-10-13


Na warszawskiej giełdzie zadebiutowały prawa do akcji spółki FAM Technika Odlewnicza. Pierwsze notowanie trudno uznać za sukces. Kurs PDA po rozpoczęciu notowań spadł o 3,5 proc. w stosunku do ceny emisyjnej.

FAM Technika Odlewnicza zajmuje się produkcją okuć budowlanych i akcesoriów meblowych. Jej debiut był jednym z najmniej udanych w tym roku. Ostatecznie walory straciły w stosunku do ceny emisyjnej aż 11,8 proc.

W ofercie publicznej spółka chciała sprzedać 1,2 mln akcji serii B. Dodatkowo po 185 tys. walorów serii A zaoferowali dwaj akcjonariusze - spółki WP Constal oraz MK Partners. Cenę emisyjną akcji ustalono na 17 zł. Jednak inwestorzy złożyli łącznie zapisy na zaledwie 993,2 tys. akcji.

FAM planował przeznaczyć ok. 25 mln zł z publicznej oferty na sfinansowanie inwestycji wynikających z opracowanej strategii na lata 2004 - 2006.

Według szacunków zarządu FAM ma obecnie ok. 14 proc. krajowego rynku okuć budowlanych i ok. 5 proc. rynku akcesoriów meblowych. Prawie 45 proc. produkcji spółki jest eksportowane.

W 2003 r. spółka osiągnęła zysk netto w wysokości 3,3 mln zł, przy przychodach 49,6 mln zł. W tym roku prognozuje zysk netto w wysokości 4,1 mln zł, przy przychodach na poziomie 62,2 mln zł. W 2005 r. ma to już być - odpowiednio - 4,8 mln zł i 81,3 mln zł. FAM jest 21. spółką, która zadebiutowała w tym roku na GPW.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz