DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Ponad 2 tys. inwestorów w Barlinku

Parkiet

Autor:
Źródło: Parkiet
Data: 2005-09-15


Inwestorzy indywidualni gotowi byli wydać na akcje Barlinka prawie 310 mln zł. Tymczasem przewidziano dla nich papiery o wartości 40 mln zł. Redukcja zapisów wyniosła 87%.

Z 22 mln oferowanych akcji, stanowiących 25% kapitału Barlinka, dla inwestorów indywidualnych przewidziano 5,5 mln. Tymczasem zapisy w tej transzy, m.in. dzięki proponowanym przez oferującego lewarom, opiewały na prawie 8 razy więcej walorów. Zostały więc zredukowane o około 87%. Wczoraj papiery przydzielono 2 258 drobnym graczom.

16,5 mln akcji trafiło natomiast do 88 instytucji. Jak informowaliśmy, inwestorzy instytucjonalni zgłosili w book-buildingu popyt, który około 10-krotnie przewyższył podaż.

"Cieszę się, że naszej ofercie towarzyszyło tak duże zainteresowanie. Jeszcze we wrześniu chcemy zadebiutować na giełdzie. Pieniądze pozyskane z emisji, zgodnie z przedstawionym planem inwestycyjnym, przeznaczymy na budowę zagranicznego zakładu produkującego deskę podłogową. Zapewni to spółce dalszy dynamiczny rozwój, połączony z rosnącymi wynikami finansowymi" - komentuje Paweł Wrona, prezes Barlinka. Wcześniej zapowiadał, że spodziewa się giełdowego debiutu jeszcze przed wyborami parlamentarnymi.

W obrocie giełdowym znajdą się najprawdopodobniej zarówno akcje, jak i prawa do akcji nowej emisji. Ze sprzedaży 8 mln walorów Barlinek pozyskał 58,4 mln zł. 102,2 mln zł trafi do Michała Sołowowa, który w ofercie pozbył się 14 mln papierów. Będzie mieć 74,8-proc udział w kapitale. Nie zamierza go zmniejszać przez co najmniej dwa lata.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz