DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Przy drewnie - przemysł drzewny zatrudnia

Rzeczpospolita

Autor: Michał Stankiewicz
Źródło: Rzeczpospolita
Data: 2004-10-01


Na Pomorzu Zachodnim pracowników poszukuje m.in. przemysł drzewny. Fabryka Barlinek SA przyjmie od zaraz dziesięciu technologów drewna.

Przemysł drzewny - to branża, w której na Pomorzu Zachodnim chyba najłatwiej znaleźć zatrudnienie. Pracowników poszukuje fabryka Barlinek SA. - Ostatnio do pracy przy nowej linii produkcyjnej zatrudniliśmy ok. 300 osób, przeważnie z wykształceniem zawodowym drzewnym, mechaników, operatorów maszyn. Także pracowników kadry zarządzającej - mówi Maria Witek, kierownik działu pracowniczego Barlinek SA. - Niemalże natychmiast moglibyśmy zatrudnić 10 technologów drewna. - Barlinek SA ma plany inwestycyjne. Decyzja o budowie nowej, trzeciej już, linii produkcyjnej zostanie podjęta w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Wtedy firma będzie poszukiwała pracowników.

Także inne fabryki drzewne poszukują pracowników. W Kronospanie, który produkuje głównie wyroby dla przemysłu, a także do wykańczania wnętrz, rekrutacja odbywa się na bieżąco. - Szukamy osób z wyższym wykształceniem, elektryków i mechaników - do utrzymania produkcji. Potrzebujemy też osób na kierunku technologia drewna, a także pracowników z wykształceniem średnim i zawodowym - mówi Ewa Kuchta, kierownik działu personalnego.

Kronospan chętnie zatrudnia także ekonomistów do księgowości i działu handlowego, audytorów. Najwięcej miejsc pracy znajdzie się dla osób z niższym wykształceniem - do prac fizycznych - techników, mechaników, operatorów wózków widłowych, kierowców ciężarówek.

Pracowników przyjmie także Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego ze Szczecinka, potentat w produkcji tarcicy iglastej i liściastej. Fabryka rozbudowuje swoje oddziały w Drawsku Pomorskim i Świerczynie. - W grudniu w Świerczynie zatrudnimy 15 osób, a w Drawsku 10. Będą potrzebni ludzie do prac fizycznych, znający się na obróbce drewna - informuje Longin Graczkowski z KPPD.

(...)


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz