DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Dorośli i dzieci nie lubią śmieci

Autor:
Źródło:
Data: 2005-09-15


Kampania „Lasy - nasze wspólne dziedzictwo" jest formą aktywnej edukacji przyrodniczo-leśnej iochrony ekosyste­mów leśnych prowadzoną przez Regio­nalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Gdańsku.

Celem kampanii jest przede wszystkim podniesienie świadomości ekologicznej społeczeństwa. Wprawdzie wła­śnie dzięki takim akcjom, nieustannie ona rośnie, ale w dalszym ciągu jest dość niska. RDLP w Gdańsku chce zapoznać jak największą liczbę osób z wartościami przyrodniczymi regionu oraz potrzebą ochrony ekosystemów leśnych przed zagrożeniami cywilizacyjnymi, a w szczególności przed największą plagą polskich lasów - bezmyślnym zaśmiecaniem. Szczególną uwagę zwraca także na prawidłową gospodarkę odpadami opakowaniowymi.

W ramach kampanii przeprowadzana jest akcja ankietyzacyjna. Ankiety pt.„Dorośli i dzieci nie lubią śmieci" rozdawane są w szkołach, ale dzieci i młodzież mogą rozdawać je także rodzinie i znajomym. Poszczególne szkoły będą ze sobą rywalizować. Szkoła, która prześle największą ilość wypełnionych ankiet, otrzyma nagrodę w postaci edukacyjnego zestawu do analizy wody, ponadto wszystkie inne, które także nadeślą dużą ilość ankiet, dostaną zestawy książek. Kampania nie jest jednorazowym zrywem, ale kontynuacją działań podjętych już w latach ubiegłych. Niektóre elementy, dobrze odebrane przez uczestników, zostaną powtórzone. Dzięki temu będzie można utrwalić wiedzę na temat ekologii, która już zagnieździła się, zwłaszcza w głowach młodych ludzi.

Pełny tekst: Gazeta Wyborcza w Bydgoszczy, 2005.09.15


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz