DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

IKEA będzie budować kolejne sklepy

Autor:
Źródło:
Data: 2005-09-13


Do roku 2007 IKEA planuje rozbudowę istniejących domów meblowych i budowę centrów handlowych usytuowanych w ich pobliżu, budowę nowych sklepów (w Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy), wzrost eksportu do sieci IKEA na świecie oraz dalsze inwestycje.

W ciągu 15 lat obecności IKEA w Polsce padły różne rekordy. W dniu otwarcia sklepu w Jankach w 1993 r. ustawiła się najdłuższa w historii kolejka klientów, która liczyła 500 m. Natomiast najwięcej klientów w jednym dniu, bo aż 24 tys., pojawiło się w dniu otwarcia IKEA w Katowicach...

Szwedzka firma IKEA zatrudnia w Polsce około 8000 pracowników, w tym w produkcji ponad 6000 osób. Prowadzi też w Polsce szeroką działalność gospodarczą i inwestycyjną. Za pośrednictwem firmy Inter IKEA Centre Polska, firma ta działa jako inwestor i deweloper na rynku inwestycji komercyjnych. W Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego w ciągu owych 15 lat powstał jeden z największych magazynów w Europie. Regionalne Centrum Dystrybucji ma powierzchnię 100 tys. mkw. Obsługuje ono domy meblowe IKEA w centralnej i wschodniej Europie: w Polsce, Czechach, Rosji, na Słowacji i Węgrzech.

Bożena Wiktorowska - Gazeta Prawna - Nieruchomości: Nr 178 (1543)


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz