DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Nominowani do nagrody "Dobra Firma"

Autor:
Źródło:
Data: 2004-10-12


Wśród 50 firm nominowanych do nagrody "Dobra Firma" przyznawanej przez "Rzeczpospolitą" znalazły się: Matex sp. z o.o. - Nekla; DFM sp. z o.o. - Dobre Miasto. Obie firmy zajmują się produkcją mebli oraz Interprint Polska sp. z o.o. - Ozorków - produkcja papieru i tektury i Porta KMI Poland sp. z o. o. GK - Bolszewo - producent drzwi.

Nominowane przedsiębiorstwa zostały wybrane spośród firm, które: przysłały do redakcji "Rzeczpospolitej" lub opublikowały swoje niebudzące zastrzeżeń audytorów sprawozdania finansowe za rok 2003, wykazały zysk netto za dwa ostatnie lata obrachunkowe i nie miały ujemnych kapitałów własnych, nie są monopolistami w swoich branżach.

W wyborze kapituła kierowała się wskaźnikami dynamiki sprzedaży w trzech ostatnich latach (od 2000 do 2003 r.), aktywów i kapitałów. Uwzględnione zostały także wskaźniki efektywności: rentowności sprzedaży w dwóch ostatnich latach oraz ROE i ROA. Oceniana była również zdolność przedsiębiorstw do rozwoju, a jej miarą są wskaźniki inwestycji i zadłużenia. W wyborze nominowanych stosowane są oceny punktowe, w których najwyżej oceniana jest (50 procent) dynamika rozwoju, a następnie efektywność (30 procent) i zdolność do rozwoju (20 procent punktów).

Z wybranej w ten sposób pięćdziesiątki nominowanych kapituła dokonała wyboru dwudziestki najlepszych jej zdaniem przedsiębiorstw. One właśnie otrzymają 12 października nagrodę Dobra Firma 2004.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz