DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Tras dostał pieniądze

Parkiet

Autor: Krzysztof Woch
Źródło: Parkiet
Data: 2004-10-12


W ramach nowej emisji Trasu Tychy inwestorzy zgłosili chęć zakupu ponad 8,3 mln walorów. To ponad pięciokrotnie więcej niż wynosiła podaż.

Potwierdziły się nasze doniesienia o udanej emisji producenta stolarki otworowej oraz dużej nadsubskrypcji w zapisach dodatkowych. Tras wyemitował 1,6 mln nowych akcji, które zaproponował dotychczasowym akcjonariuszom. Każdy posiadacz trzech praw poboru mógł objąć jedną akcję serii G (po 3 zł). Większość udziałowców skorzystała z tej możliwości. Złożono 841 zapisów na blisko 1,5 mln akcji.

Popyt w zapisach dodatkowych (było ich 228), prowadzonych jednocześnie z subskrypcją podstawową, przekroczył 6,8 mln akcji. Tymczasem do przydziału pozostało już tylko nieco ponad 100 tys. papierów, co oznacza redukcję o przeszło 98%. Nie było też potrzeby prowadzenia subskrypcji w drugim terminie, który przewidziano w prospekcie emisyjnym.

Do giełdowej spółki wpłynie przeszło 4,8 mln zł. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z emisji. Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania - komentuje Konrad Kosierkiewicz, rzecznik Trasu, i dodaje: Uda nam się zatem dofinansować Intur KFS, co będzie stanowić podstawę do pełnej fuzji. Tras liczy, że do końca br. uda mu się sfinalizować połączenie ze spółką zależną. Do giełdowej firmy należy teraz 71% udziałów Inturu. Fuzja ma ograniczyć koszty funkcjonowania grupy.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz