DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Leśnicy i harcerze zacieśniają współpracę

Autor:
Źródło:
Data: 2005-09-06


Kształtowanie postaw, przekonań oraz umiejętności niezbędnych do ochrony i ulepszania stanu środowiska naturalnego przewiduje ramowe porozumienie o współpracy pomiędzy Lasami Państwowymi i Związkiem Harcerstwa Polskiego.

Porozumienie podpisali w Spale dyrektor generalny Lasów Państwowych Janusz Dawidziuk i naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego hm. Wiesław Maślanka.
Porozumienie jest wyrazem woli leśników i harcerzy co do współpracy w zakresie szeroko pojętej edukacji ekologicznej. Przewiduje m.in. organizowanie wspólnych kampanii informacyjnych, dających możliwość zdobywania wiedzy o środowisku przyrodniczym, a także przedsięwzięć związanych bezpośrednio z ochroną środowiska i ochroną przeciwpożarową.

Leśnicy będą wspierać wszelkie imprezy organizowane przez ZHP, np. rajdy, ćwiczenia terenowe, konkursy etc. Harcerze natomiast m.in. pomogą wykrywać pożary w lasach.

„Las jako ekosystem, stanowi nasze wspólne bogactwo. Zarówno drzewa, jak i krzewy, trawy, grzyby, mchy i paprocie, zwierzęta żyjące wśród nich wymagają ochrony oraz odpowiednich warunków do egzystencji. Edukacja ekologiczna młodych ludzi, kształtowanie pełnej świadomości i budzenie zainteresowania społeczeństwa ochroną środowiska naturalnego oraz ukształtowanie właściwego stosunku do lasu i gospodarki leśnej, jest dziś naszym wspólnym wyzwaniem” – oświadczyli wspólnie Janusz Dawidziuk i Wiesław Maślanka. Porozumienie o współpracy ze Związkiem Harcerstwa Polskiego jest już trzecim dokumentem zawartym przez Lasy Państwowe ze stowarzyszeniami działającymi na rzecz szeroko pojętej edukacji ekologicznej i ochrony środowiska. Wcześniej podpisane zostały porozumienia z Ligą Ochrony Przyrody oraz Ochotniczą Strażą Pożarną.

Przemysław Przybylski
Rzecznik prasowy Lasów Państwowych
e-mail: rzecznik@lasy.gov.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz