DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Przedział cenowy Barlinek SA: 6,40–7,30 zł

Barlinek SA

Autor:
Źródło: Barlinek SA
Data: 2005-09-06


Akcje Barlinka oferowane będą w ramach przedziału cenowego: 6,40 – 7,30 zł. Inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje od 6 do 9 września.

W ramach ustalonego przedziału cenowego przeprowadzony zostanie proces budowy księgi popytu (od 6 do 9 września). Na jego podstawie ustalona zostanie ostateczna cena emisyjna oraz równa jej cena sprzedaży akcji (zostanie opublikowana do godz. 8 rano 12 września).

W tym samym czasie co budowa księgi popytu (od wtorku do piątku) inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy po cenie maksymalnej z przedziału cenowego (7,30 zł). Zapisy przyjmowane są w Punktach Obsługi Klienta Domu Maklerskiego BZ WBK oraz Domu Maklerskiego Penetrator na terenie całego kraju.

Oferta publiczna Barlinek składa się z 22 mln akcji, z czego 8 mln to akcje nowej emisji (seria J), a 14 mln to akcje istniejące (seria I, właścicielem sprzedawanych akcji jest Barcocapital Investment Limited - spółka kontrolowana przez Michała Sołowowa). Pierwszeństwo w sprzedaży mają akcje nowej emisji.

Akcje oferowane będą w dwóch transzach:
transzy indywidualnej – 5,5 mln akcji
transzy instytucjonalnej – 16,5 mln akcji

Szczegółowy harmonogram oferty przedstawia poniższa tabela:

6 – 9 września Zapisy w transzy indywidualnej
6 – 9 września Budowa księgi popytu
12 września do godz. 8:00 Podanie do publicznej wiadomości ceny emisyjnej i ceny sprzedaży
12 – 13 września Zapisy w transzy instytucjonalnej
najpóźniej do 16 września Przydział akcji oferowanych
koniec września Planowany debiut na GPW

Po przeprowadzeniu oferty publicznej Michał Sołowow pozostanie największym akcjonariuszem spółki Barlinek (będzie kontrolować co najmniej 74,8-proc. udział w kapitale zakładowym). Akcje należące do Michała Sołowowa i Barcocapital Investment Limited, które nie są przedmiotem oferty publicznej, objęte są dwuletnim lock-upem.

Grupa Barlinek
Grupa Barlinek to największy w Polsce (ok. 65-proc. udział w rynku) i piąty na świecie producent naturalnych podłóg drewnianych. Jej czołowy produkt – deska barlinecka - eksportowany jest do 26 krajów na trzech kontynentach (na rynki zagraniczne trafia trzy czwarte produkcji).
Barlinek jest również producentem oklein naturalnych oraz ekologicznego biopaliwa z odpadków drewna – tzw. pelet (na obu rynkach Spółka zajmuje pozycję krajowego lidera).
Firma jest jedną z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych firm produkcyjnych w Polsce. W 2004 r. przychody spółki wyniosły 235 mln zł, a zysk netto 26 mln zł. Prognozy na bieżący rok zakładają wzrost sprzedaży do 309 mln zł, a zysku netto do 33,3 mln zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz