DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

V Święto Śliwki

Autor:
Źródło:
Data: 2005-09-04


Trzeciego września, na boisku w Strzelcach Dolnych odbyło się jubileuszowe - piąte już - ŚWIĘTO ŚLIWKI. Organizatorami święta byli - Koło Gospodyń w Strzelcach Dolnych, Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy oraz Urząd Gminy w Dobrczu - dla wszystkich, którzy zdecydowali się przybyć tego dnia do Strzelc Dolnych, przygotowano wiele atrakcji.

W programie jak zwykle znalazło się tardycyjne smarzenie powideł, które można było zakupić podczas trwania festynu, ale również; występy taneczno - wokalne, pokazy jazdy konnej, wystawa rasowych gołębi, królików i innych zwierząt hodowlanych, wystawa oraz pokazy zabytkowych ciągników i maszyn rolniczych, rejsy statkiem wycieczkowym po Wiśle, pokazy szczudlarzy i zapaśników oraz wiele innych atrakcji.

Rozstrzygnięto powiatowy konkurs ekologiczny dla dzieci i młodzieży i wręczono nagrody w konkursie „Najpiękniejszy ogród w powiecie bydgoskim”, „Najbardziej atrakcyjne gospodarstwo agroturystyczne” oraz konkursie „Żniwiarz”. Oceniano też najlepiej zorganizowane stoisko; a oprócz gospodarstw wyrabiających tradycyjne powidła, wystawiali się również pszczelarze i wikliniarze. Imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz