DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Parkiety na sprzedaż - Prywatyzacja DPPD

Rzeczpospolita

Autor: M.CZ.
Źródło: Rzeczpospolita
Data: 2004-10-11


Ministerstwo Skarbu Państwa ogłosiło przetarg na sprzedaż Dolnośląskiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego. Firma jest w kiepskiej sytuacji finansowej, ale może okazać się dla inwestorów interesującym zakupem.

Przemysł drzewny Prywatyzacja DPPD Parkiety na sprzedaż Ministerstwo Skarbu Państwa ogłosiło przetarg na sprzedaż Dolnośląskiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego. Firma jest w kiepskiej sytuacji finansowej, ale może okazać się dla inwestorów interesującym zakupem.

Agencja Rozwoju Przemysłu do końca miesiąca ma zdecydować, czy udzielić DPPD pomocy publicznej w wysokości 30 mln zł.

Wrocławska spółka należy w 100 proc. do skarbu państwa. Produkuje parkiety i podłogi z drewna. Ministerstwo chce sprzedać do 85 proc. akcji DPPD. Inwestor może być jedynym wybawieniem dla przedsiębiorstwa, które balansuje na krawędzi bankructwa. W ciągu siedmiu miesięcy tego roku spółka miała 7,7 mln zł straty brutto, przy 8,4 mln zł przychodów ze sprzedaży. W tym czasie wydała 3,45 mln zł na wynagrodzenia i 4,6 mln zł na materiały i energię. Łącznie koszty działalności operacyjnej DPPD wyniosły 13,1 mln zł. Firma jest potężnie zadłużona. Zobowiązania ogółem sięgnęły 69 mln zł, w tym 39,7 mln zł to zobowiązania krótkoterminowe.

Alternatywnym sposobem na ratowanie kilkuset miejsc pracy w DPPD jest pomoc publiczna. Wystąpił o nią do Agencji Rozwoju Przemysłu prezes firmy Marek Dziewirz. - Dostałem informację z ARP, że nasz wniosek zostanie rozpatrzony do końca października - powiedział "Rz" Marek Dziewirz. Nie chciał ujawnić, o jaką kwotę chodzi. Z informacji "Rz" wynika, że DPPD wystąpiła o 30 mln zł i ma spore szanse na otrzymanie tej sumy. Przemysł drzewny po kilku latach kiepskiej koniunktury rozkwita, głównie dzięki eksportowi do Europy Zachodniej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz