DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Wkrótce kolejne hipermarkety Leroy Merlin

Rzeczpospolita

Autor: A.S.
Źródło: Rzeczpospolita
Data: 2004-10-08


Francuska Grupa Leroy Merlin, do której należy sieć hipermarketów budowlanych w Polsce, zdementowała podaną przez konkurencję informację, że Leroy Merlin poważnie myśli o wycofaniu się z polskiego rynku. Firma nie dość, że nie ma takich planów, to jeszcze zapowiada dalszy rozwój w naszym kraju.

Na polskim rynku działa 12 sklepów sieci hipermarketów budowlanych firmy Leroy Merlin Polska, należącej do Grupy Leroy Merlin. Po trzy placówki znajdują się w Warszawie i w Poznaniu, po jednej m.in. w Gdańsku, Bydgoszczy oraz Wrocławiu. Grupa weszła na polski rynek przed 10 laty, pierwszy sklep (w podwarszawskim Piasecznie) otwarto w 1996 r.

- Nie zamierzamy ograniczać swojego udziału w polskim rynku, przeciwnie, planujemy rozwój w przyśpieszonym tempie - zapewnia Ewa Stelmasiak z Leroy Merlin Polska. - W najbliższych tygodniach zostaną otwarte dwa sklepy: w Warszawie oraz w Krakowie. W przyszłym roku przybędzie kilka następnych. W polskich placówkach zatrudniamy obecnie 2,6 tys. osób

Leroy Merlin Polska nie ujawnia wyników finansowych ani wysokości planowanych inwestycji. Grupa, do której należy firma, osiągnęła w 2003 r. przychody ze sprzedaży w wysokości 4,8 mld euro. Prowadzi sklepy w Europie Zachodniej (Francja, Hiszpania, Włochy, Portugalia) oraz w Chinach, Brazylii, a od niedawna także w Rosji. Pod względem udziału w rynku tej branży grupa ma drugie miejsce w Europie i szóste na świecie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz