DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Obniżenie stawek celnych na Ukrainie

Autor:
Źródło:
Data: 2005-08-29


Bez żadnego rozgłosu Ukraina obniżyła stawki celne na wiele produktów. Czy przed polskimi firmami otwiera się nowa ziemia obiecana?

- 16 sierpnia weszła w życie ustawa wprowadzająca istotne zmiany w taryfie celnej Ukrainy - informuje Mikołaj Oniszczuk, radca ds. handlowych Wydziału Ekonomiczno-Handlowego Ambasady RP w Kijowie. Zmiany dotyczą przede wszystkim produktów spożywczych, których na rynku ukraińskim brakuje. Spośród nich najważniejsze znaczenie mają mięso czerwone, nabiał oraz owoce.
- W życie weszły już obniżone stawki celne m.in. na mięso wołowe i wieprzowe. Nowe stawki na drób wejdą w życie z dniem wstąpienia Ukrainy do Światowej Organizacji Handlu (WTO) - dodaje Mikołaj Oniszczuk. Jest szansa, że nastąpi to wkrótce. Z opóźnieniem, bo dopiero w grudniu, mają też wejść w życie stawki celne na warzywa i przetwory z pomidorów.

Obniżka stawek celnych jest znacząca. Wiele z nich zmniejszono o kilkadziesiąt procent, co powinno pomóc polskim firmom w rozwoju eksportu na rynek ukraiński.
Kolejek na granicy jeszcze nie ma. Zanim bowiem pierwsze tiry pojadą do Lwowa, Kijowa i innych miast, polskie firmy muszą jeszcze zdobyć dla swoich produktów lub zakładów ukraińskie certyfikaty.

więcej na ten temat w wp.pl   zobacz


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz