DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Atrakcyjny papier

Rzeczpospolita

Autor: m.c.
Źródło: Rzeczpospolita
Data: 2005-08-26


Analitycy radzą inwestować w Mondi Packaging (dawniej Frantschach Świecie), co pomaga notowaniom tej spółki. Na wczorajszej sesji jej papiery podrożały o 6,7 proc.

Na początku sierpnia Dom Inwestycyjny BRE Banku wydał ponownie rekomendację "trzymaj" dla papierów Mondi, po publikacji wyników spółki za drugi kwartał. Analitycy BRE oczekują, że firma będzie jeszcze miała gorsze wyniki w bieżącym kwartale, ale twierdzą też, że aktualna wycena Mondi może być atrakcyjna dla inwestorów długoterminowych ze względu na prawdopodobieństwo odwrócenia się cyklu i wzrostu popytu oraz cen na wyroby z papieru w 2006 r. DI BRE wyznaczył cenę docelową dla akcji firmy na poziomie 51 zł.

W czwartek Reuters podał, że CAIB w raporcie z poprzedniego dnia podwyższył z kolei rekomendację dla akcji Mondi do "kupuj" z "trzymaj" i ustalił ich 12-miesięczną cenę docelową na poziomie 50 złotych. Źródło Reutersa podało, że za podwyższeniem rekomendacji przemawiają trzy czynniki: dobre wyniki spółki za drugi kwartał, sygnały ożywienia na europejskim rynku opakowań tekturowych i szanse na atrakcyjną dywidendę. - Przy obecnej cenie akcje Świecia są atrakcyjne, biorąc pod uwagę spodziewaną dywidendę za 2005 rok - przyznaje Michał Marczak z DI BRE Banku.

Papiery Mondi kosztują obecnie ok. 20 - 25 proc. mniej niż na początku roku. Wszystko przez niższy kurs euro i spadek cen papieru. Na początku sierpnia cena głównego produktu firmy w Europie wyniosła 414,17 euro za tonę, najmniej od początku 2004 roku.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz