/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Bilans handlu zagranicznego Polska - Rosja

Autor:
Źródło: MSZ
Data: 2005-08-26


"Financial Times Deutschland" z 24.08.05 w artykule "Polski handel z Rosją rośnie pomimo sporów" przytacza za GUS dane statystyczne dot. handlu zagr.

Polski z Rosją (wzrost eksportu o 62%, importu - 22% w stosunku do ub.r.). Tym samym Rosja jest najpoważniejszym partnerem handlowym Polski poza UE. Dla polskich przedsiębiorstw Rosja stanowi doskonały rynek zbytu.

Podczas jednej z konferencji ws. inwestycji w Rosji i na Ukrainie wskazywano jednak na okoliczności utrudniające inwestycje jak zbyt rozbudową biurokrację, korupcję i nielegalnie działające firmy produkujące tzw. podróbki. Kwitnące stosunki gospodarcze pomiędzy obydwoma krajami pozostają w sprzeczności z oziębionymi stosunkami politycznymi.
Seria ataków na polskich dyplomatów sprowadziła je nawet do temperatury zera stopni. Na krótko przed tymi zdarzeniami Kreml zdenerwował się rzekomym wmieszaniem się Polski w politykę wcześniejszej republiki radzieckiej.

FTD wspomina jeszcze urazę Polski w związku z przebiegiem obchodów uroczystości zakończenia wojny 9 maja br. w Moskwie, niezadowolenie Moskwy z udziału Polski w Rewolucji Pomarańczowej i obawy Rosji przed próbami obrania przez UE antyrosyjskiego kursu pod wpływem Polski.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz