/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Region gospodarczy z Polską

Autor:
Źródło: MSZ
Data: 2005-08-26


"Märkische Oderzeitung" z 23.08.05 informuje, że Brandenburgia i województwo lubuskie chcą ściślej ze sobą współpracować w zakresie gospodarczym.

Agencja Przyszłości Brandenburgii oraz Agencja Rozwoju Regionalnego woj. lubuskiego podpisały w Górzycy umowę zacieśniającą współpracę między regionami. Agencje będą wymieniały między sobą informacje dotyczące ewentualnych inwestycji, a także mają pośredniczyć w wymianie kontaktów między przedsiębiorcami z obu krajów. W przyszłości regiony te maja zamiar starać się o dotacje z UE na wspólne projekty.

Minister Gospodarki Brandenburgii U. Junghanns (SDU) sądzi, że współpraca między regionami zapewni im silne miejsce na rynku wewnętrznym Unii. Celem ostatecznym ma być stworzenie silnego regionu gospodarczego między Berlinem, Brandenburgią, a zachodnią Polską: Szczecinem, Poznaniem i Wrocławiem.

W przyszłym roku została zaplanowana konferencja gospodarcza, która ma być zorganizowana przez Berlin, Brandenburgię oraz zachodnie regiony Polski. Regiony po obu stronach Odry, rzadko konkurują ze sobą w projektach inwestycyjnych, dlatego też współpraca między nimi wydaje się być obiecująca.

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz