DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Lasy Państwowe: Umowa z PSE

Lasy Państwowe

Autor: Piotr Pukos
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2005-08-24


Dyrektor generalny Lasów Państwowych Janusz Dawidziuk i Stanisław Dobrzański, prezes zarządu Polskich Sieci Elektroenergetycznych podpisali ramową umowę o współpracy.

Zasadnicze znaczenie umowy to ustanowienie służebności gruntowej Lasów Państwowych wobec PSE S.A., polegającej na: umożliwieniu wykonania przebudowy, eksploatacji, w tym konserwacji, wszelkich remontów i oczyszczenia z roślinności krzewiastej i drzewiastej wraz z prawem przechodu, przejazdu wzdłuż odcinka linii elektroenergetycznej, na przedmiotowych działkach.

Za prawo powyższe PSE ponosić będzie na rzecz Lasów Państwowych coroczne, ustanawiane notarialnie opłaty. Grunty pod liniami PSE to w skali Polski 3280 ha.

Nadleśnictwo może przejąć obowiązki w zakresie oczyszczania z roślinności drzewiastej i krzewiastej pasów pod liniami na podstawie osobnej umowy.

Umowę powyższą obie strony traktują, jako niezwykle ważną, historyczną i przełomową w obustronnych kontaktach, regulującą wieloletnie nieporozumienia, bądź braki w uściśleniach, dotyczących wykorzystywania powyższych gruntów.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz