DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Nowe zasady zawierania porozumień z odbiorcami drewna

Lasy Państwowe

Autor: Przemysław Przybylski
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2005-08-22


Lasy Państwowe wprowadzają nowe zasady zawierania długoterminowych porozumień dotyczących sprzedaży drewna z tzw. odbiorcami poziomu regionalnego.

Nowe zasady określa Zarządzenie nr 51/2005 dyrektora generalnego Lasów Państwowych. Zgodnie z tymi zasadami, o podpisanie porozumienia mogą starać się firmy, które od co najmniej 3 lat są partnerami handlowymi Lasów Państwowych, nie zalegają z płatnościami za poprzednie dostawy i przedstawią określone gwarancje na pokrycie kredytu kupieckiego. Porozumienia podpisywać mogą również przedsiębiorcy uruchamiający nową inwestycję w przemyśle drzewnym, pod warunkiem, że inwestycja przygotowana będzie do przerobu co najmniej 40 tys. m3 drewna rocznie.

Porozumienia zawierane mogą być na okres do 3 lat, a następnie przedłużane. Chętni powinni zgłaszać się do właściwego dyrektora regionalnego, który określa szczegółowe zasady zawierania porozumień, uwzględniające specyfikę regionu i w pełni odpowiada za ich realizację.

Dyrektorzy regionalni zostali zobowiązani do niezwłocznego wprowadzenia w życie nowych zasad. Do końca września mają przedstawić dyrektorowi generalnemu informacje o postępie prac.

"Nowe zasady sprzedaży drewna to wyjście naprzeciw oczekiwaniom przemysłu drzewnego, który wielokrotnie dawał nam sygnały, że zależy mu na zmianach w tym kierunku. Mam nadzieję, że zapewnią one branży drzewnej większą stabilność i przyczynią się do jej rozwoju" – powiedział Janusz Dawidziuk, dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Pełen tekst Zarządzenia 51/2005 oraz "Ramowe zasady podpisywania na szczeblu rdLP porozumień długoterminowych z nabywcami surowca drzewnego" znajdziesz tutaj >>>>>


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz