DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

FAM sprzedał 993.219 akcji

PAP

Autor:
Źródło: PAP
Data: 2004-10-01


FAM Technika Odlewnicza z Chełmna (woj. kujawsko-pomorskie), sprzedał 83 proc. oferowanych akcji. Inwestorzy złożyli zapisy na 993 tys. 219 akcji, podczas gdy spółka oferowała do sprzedaży 1,2 mln papierów - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

W transzy indywidualnej złożono zapisy na 251 tys. 601 akcji, a w transzy kwalifikowanej na 741 tys. 618 akcji. Spółka poinformowała, że przesunęła 1.601 akcji z transzy kwalifikowanej do transzy indywidualnej.

FAM chce zadebiutować na warszawskim parkiecie jeszcze w październiku tego roku.

"Rzeczywiście nie sprzedaliśmy wszystkich oferowanych akcji. Zainteresowanie naszą ofertą okazało się mniejsze niż przewidywaliśmy na podstawie road show i budowy książki popytu, kiedy to złożone deklaracje ponad trzykrotnie przewyższały ilość oferowanych akcji" - powiedział Janusz Michalak, prezes zarządu FAM.

"(...) kilka podmiotów finansowych deklarujących wcześniej bardzo poważne zainteresowanie nabyciem znacznych pakietów akcji w ostatniej chwili zrezygnowało ze złożenia zapisów" - dodał.

Zdaniem przedstawicieli spółki wpływ na mniejsze zainteresowanie spółką miała m.in. przygotowywana oferta banku PKO BP, a także złożenie do KPWiG prospektów emisyjnych przez TVN i węgierskiego MOL-a.

Prezes poinformował, że mimo iż wpływy z emisji są o ok. 3 mln zł mniejsze od zakładanych, plan inwestycyjny zostanie zrealizowany. Brakujące kwoty będą uzupełnione ze środków własnych oraz przez "większe finansowanie zwrotne".

FAM Technika Odlewnicza zamierzała pozyskać z emisji akcji serii B około 25 mln zł.

Plan inwestycyjny zakłada w latach 2004-06 ogólne wydatki na poziomie 51,2 mln zł. Na technologię i rozwój spółka wyda 24 mln zł, na marketing 5,2 mln zł, na konsolidację branży odlewniczej 20 mln zł, a na system zarządzania i zmianę organizacji produkcji 2 mln zł.

Spółka specjalizuje się w produkcji odlewów z metali lekkich i nieżelaznych, produkuje akcesoria meblowe (zawiasy, uchwyty, klamki drzwiowe i okienne), chce rozpocząć produkcję na potrzeby innych branż, jak przemysł elektroniczny czy motoryzacja.

W pierwszym półroczu 2004 FAM miał 26,5 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 1,15 mln zł zysku netto. W 2003 roku było to odpowiednio 49,6 mln zł i 3,25 mln zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz