DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Rynek pracy w Polsce

Autor:
Źródło: MSZ
Data: 2005-08-17


Wiedeń: "Die Presse" z 10.08. w artykule Thomasa Rosera "Sytuacja na rynku pracy w Polsce prawie się nie poprawia" podaje, iż mimo rosnących inwestycji Polska zajmuje miejsce na końcu unijnych statystyk zatrudnienia.

Wraz z przystąpieniem Polski do UE wzrosła wyraźnie liczba inwestycji zagranicznych w Polsce, które zamknęły się w 2004 roku kwotą 7,85 mld. USD. Dzięki zaangażowaniu podmiotów zagranicznych powstało w Polsce dodatkowo 14.800 miejsc pracy, a na rok 2005 PAIZ prognozuje powstanie kolejnych 13.000. Mimo otwarcia w niektórych krajach Unii rynków pracy dla Polaków i powstania łącznie 100.000 nowych miejsc pracy, nie odczuwa się w Polsce zbytniej ulgi na miejscowym rynku pracy.

W czerwcu kwota bezrobotnych spadła w porównaniu do maja z 18,3 do 18%. W niektórych regionach Polski oficjalna stopa bezrobocia przekracza 27%. Problemem dla Warszawy jest duża stopa bezrobocia wśród młodzieży. Prawie co druga osoba, która rejestruje się jako bezrobotna, jest u progu zawodowej drogi i dotąd nie pracowała.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz