DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Wyniki finansowe Barlinek SA po II kwartałach

Barlinek SA

Autor:
Źródło: Barlinek SA
Data: 2005-08-16


W II kw. br. zysk netto Grupy Barlinek (8,1 mln zł) był o 33% wyższy w porównaniu z analogicznym okresem 2004r. Przychody wyniosły 69,3 mln zł. W I półroczu Grupa wypracowała 13,6 mln zł zysku netto, przy sprzedaży na poziomie niemal 143 mln zł. Jeszcze przed ofertą publiczną Barlinek zamierza podać prognozy finansowe.

Przychody Grupy KapitałowejPrzychody Grupy Kapitałowej

Barlinek z roku na rok dynamicznie zwiększa przychody i wyniki finansowe. Sprzedaż wzrosła z poziomu niemal 106 mln zł w 2002r. do prawie 235 mln zł w 2004 r. Tak szybkie zwiększenie przychodów możliwe było z jednej strony dzięki stałemu podwyższaniu mocy produkcyjnych, a z drugiej aktywnej sprzedaży i wchodzenia na nowe rynki eksportowe.

Po II kw. 2005 r. przychody Grupy Kapitałowej (ze względu na zmianę organizacji Barlinek od początku 2005 r. konsoliduje wyniki) wyniosły 142,9 mln zł. W samym II kw. sprzedaż Grupy wyniosła 69,3 mln zł (wzrost o ponad 30% w porównaniu z II kw. 2004 r.).

W ciągu ostatnich trzech lat Barlinek potroił osiągane wyniki – zarówno na poziomie operacyjnym, jak i zysku netto. W 2004r. zysk na działalności operacyjnej wyniósł 38,8 mln zł, a netto ponad 26 mln zł. Po II kw. br. obie wielkości równe były na poziomie skonsolidowanym odpowiednio 17,3 mln zł oraz 13,6 mln zł.

- Osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę niekorzystny dla nas, jako dużego eksportera, kurs walutowy – komentuje Paweł Wrona, Prezes Spółki Barlinek. - Po relatywnie nienajlepszym pierwszym kwartale, co wynikało ze skokowych podwyżek cen drewna i wspomnianej silnej złotówki, w drugim kwartale pokazaliśmy znaczący wzrost zarówno jeśli chodzi o sprzedaż, jak i zysk netto – dodaje Prezes.

- Nieprzerwanie obserwujemy rosnący popyt na nasze produkty – w kraju i zagranicą. Dotyczy to również rynków, na których rozpoczęliśmy działalność w tym roku, czyli Rosji i Niemiec. Oczekujemy, że w przyszłości utrzymamy wysoką dynamikę wzrostu przychodów i wyników. Szczegółowe prognozy finansowe zamierzamy przedstawić inwestorom jeszcze przed przeprowadzeniem oferty publicznej – mówi Prezes Paweł Wrona.

Grupa Barlinek
Grupa Barlinek to największy w Polsce i jeden z czołowych na świecie producentów naturalnych podłóg drewnianych. Głównym produktem Firmy jest deska podłogowa (tzw. deska barlinecka). Barlinek jest również producentem oklein naturalnych oraz ekologicznego biopaliwa z odpadków drewna – tzw. pelet.
Od końca 1999r. (prywatyzacja Barlineckiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego) Barlinek, którego głównym właścicielem jest Michał Sołowow, przeżywa dynamiczny rozwój. Nakłady inwestycyjne na nowoczesne maszyny i linie technologiczne, magazyny, hale produkcyjne oraz ekologię wyniosły od 2000r. ponad 200 mln zł. Dzięki nim Barlinek należy do najnowocześniejszych, a zarazem najbardziej ekologicznych firm produkcyjnych w Polsce.

Wyniki finansowe Barlinek SA po II kwartałach (Zdjęcia: 2)

Przychody Grupy KapitałowejZysk netto<br>Grupy Kapitałowej

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz