/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Centra obróbcze CNC do obróbki schodów.

Autor:
Źródło: Muller Maschinenbau
Data: 2000-10-25


Chcąc przybliżyć tematykę produkcji schodów polskim producentom, firma Muller Maschinenbau prezentuje opracowanie tekstowe pierwszej w kolejności maszyny numerycznej Trend 2000.

Firma Muller Maschinenbau opracowała specjalne centrum obróbcze do produkcji schodów o nazwie Trend 2000. Obrabiarka ta charakteryzuje się łatwą obsługą, stabilną konstrukcją i bardzo optymalnym wykorzystaniem powierzchni produkcyjnej poprzez zastosowanie konstrukcji pionowej.

Sterowanie maszyny odbywa się w zakresie osi X, Y oraz osi Z pneumatycznie. Maszyna ta używana jest do budowy schodów oraz do produkcji prostych elementów wyposażenia wnętrz. W standardzie znajdują się m.in. mocowanie słupkowe i laser liniowy do pozycjonowania ssawek. Stół w obrabiarce o przechyle do 30 stopni zamocowany jest na rurze nośnej o dużej średnicy.

Do stołu przytwierdza się profile metalowe, na których zamocowane jest 10 ssawek podciśnieniowych o średnicy 170 cm. Umożliwia to perfekcyjne mocowanie obrabianych elementów.

Cała konstrukcja maszyny ma długość 6 m i na życzenie może być usytuowana na czterech podwójnych rolkach. Szafa sterownicza z pompą próżniową o wydajności 40 m sześ. usytuowana jest obok maszyny. Długość robocza centrum wynosi 5000 m, a szerokość 900 mm.

Odciągi trocin umieszczone są bezpośrednio przy silnikach frezarskich. W maszynie zainstalowano centralne smarowanie. Oś Y napędzana jest serwomotorem, który przesuwa suport z prędkością do 20 m/min; oś X napędzana jest z tą samą prędkością również przez serwomotor za pomocą prowadnicy o gwincie kulowym. Wrzeciona frezarskie napędzane są przez silniki elektryczne o mocy 8,7 kW w przedziale do 18 tys. obr./min. Obudowa maszyny zapewnia bezpieczeństwo i wyciszenie pracy zgodnie z normami Unii Europejskiej.

Centrum obróbcze Trend 2000 jest łatwe w montażu i fabrycznie podłączone z szafą sterowniczą. Maszynę dopasowano do najpopularniejszych oprogramowań produkcji schodów, w tym także do różnych programów CAD. Jako opcja występuje laserowy rzutnik, który umożliwia szybsze ustawienie ssawek pod materiał obrabiany, jak również optymalizuje wydajność materiału.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz