DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

DUOPARKIET - podłoga dwuwarstwowa, klejona z drewna litego.

Autor:
Źródło: Witar
Data: 2000-09-23


DUOPARKIET jest podłogą dwuwarstwową produkowaną przez W.T. Witar w fabryce w Biadkach, klejoną z drewna litego, produkowaną w dwóch wersjach:
- lakierowanej, po ułożeniu gotowej do użytkowania - powierzchnia Duoparkietu jest już pokryta pięcioma warstwami ekologicznego lakieru utwardzanego promieniami UV,
- nielakierowanej - powierzchnię Duoparkietu należy wykończyć samodzielnie np. z zastosowaniem ekologicznych technologii olejowania lub woskowania.

Wiele korzyści...
- łatwy i szybki montaż
- stabilność większa niż zwykłego parkietu
- odporność na czynniki zewnętrzne
- trwała podłoga na wiele lat (możliwość trzykrotnej renowacji przez cyklinowanie)
- łatwość w utrzymaniu (bezproblemowa pielęgnacja)
- ekonomiczność (podłoga ok. 15-20% tańsza od tradycyjnego parkietu)
- podłoga przyjazna dla człowieka i środowiska
- dowolność układania wzorów
- brak "hałasu krokowego"

Wiele możliwości...
Cztery rodzaje drewna: dąb, buk, jesion, brzoza.
Duoparkiet nadaje wnętrzu odpowiedni styl i atmosferę, stosownie do upodobań i wymagań użytkownika.

Do każdego wnętrza, na każde podłoże. Duoparkiet stosuje się zarówno w mieszkaniach, jak i wszelkich innych obiektach, niezależnie od tego, czy są nowe, przebudowywane czy poddawane renowacji. Podłoga ta może być układana na dowolnej powierzchni. Jedyne wymagania to podłoże równe, stabilne, czyste i suche.

Możliwy każdy wzór podłogi.
Dzięki temu, że Duoparkiet jest dostępny w pojedynczych elementach, użytkownik ma pełną swobodę wyboru wzoru ułożenia podłogi. Może to być wzór angielski, rodzaj podłogi okrętowej, jodełka, wzór pleciony lub kwadrat.

Technologia gwarantująca trwałość.
Duoparkiet oferowany jest w wersji lakierowanej z powierzchnią pięciokrotnie pokrytą lakierami utwardzanymi promieniami UV, dzięki czemu trwałość podłogi jest znacznie wyższa od podłogi lakierowanej tradycyjnie. Duoparkiet może być poddany kilkakrotnej renowacji. Jakość i grubość warstwy wierzchniej pozwala na szlifowanie i ponowne lakierowanie.

Duoparkiet wykonany jest z najlepszych gatunków drewna, a skomplikowany proces jego obróbki gwarantuje atrakcyjny wygląd nawet po wielu latach.

Lakierowany lub do wykończenia - zawsze ekologiczny Szlifowana fabrycznie powierzchnia górnej warstwy jest lakierowana przyjaznym dla środowiska lakierem akrylowym (wolnym od formaldehydu), olejowana lub pozostawiona do samodzielnego wykończenia naturalnymi i tanimi produktami (woskowanie, olejowanie).

Konstrukcja gwarantuje wygodę układania i użytkowania Każda klepka zakończona jest z jednej strony piórem, a z drugiej wpustem, dzięki czemu podłoga jest idealnie dopasowana i łatwa do ułożenia. Eliminuje to również powstawanie w pomieszczeniu uciążliwego "hałasu krokowego".

Warstwa wierzchnia użytkowa jest trwale złączona z warstwą nośną, co gwarantuje stabilność i niezwykłą trwałość podłogi.

Do ułożenia Duoparkietu można wykorzystywać kleje wodnorozcieńczalne, ekologiczne, które pozwalają na zamieszkanie w pomieszczeniach kilka godzin po wyschnięciu. Wyszlifowany fabrycznie i wykończony lakierem Duoparkiet jest łatwy do pielęgnacji i utrzymania w czystości. Dodatkowa pielęgnacja za pomocą środka do polerowania lub wosku przedłuża trwałość warstw lakieru.

DUOPARKIET - podłoga dwuwarstwowa, klejona z drewna litego. (Zdjęcia: 3)

Duoparkiet

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz