DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

IKEA zainwestuje w Polsce ok. 1,5 mld zł w ciągu trzech lat

PAP

Autor: pat
Źródło: PAP
Data: 2004-09-30


Inwestycje wartości ok. 1,5 mld złotych planuje w Polsce w ciągu trzech najbliższych lat koncern IKEA - poinformował w czwartek generalny dyrektor Grupy IKEA w Polsce Jan Musiolik

Inwestycje związane będą z budową nowego sklepu w Łodzi oraz rozbudową centrów w Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku i Krakowie oraz inwestycjami w zakładach produkujących dla IKEA.

W roku finansowym 2004 (rok finansowy w IKEA trwa od września do sierpnia) IKEA zakupiła od polskich producentów towary o wartości 3,2 mld złotych, w przyszłym roku koncern planuje zwiększenie koszyka zakupów o 10 -20 proc. - Zależeć to będzie od sytuacji rynkowej, ale takie mamy plany - powiedział dyrektor ds. zakupów Grupy IKEA w Polsce Thomas Czernin-Morzin.

IKEA zatrudnia w Polsce ok. 8 tys. osób, w tym przy produkcji ponad 6 tys. Poprzez swoją sieć handlową koncern eksportuje z Polski produkty o wartości ponad 3 mld złotych, a importuje towary wartości ok. 0,5 mld złotych. Polska z 12-proc. udziałem jest drugim po Chinach (19 proc.) globalnym dostawcą do sieci IKEA.

W Polsce IKEA współpracuje z 86 przedsiębiorstwami głownie z branży meblowej, swoje towary sprzedaje w siedmiu domach meblowych: w Warszawie, w Jankach koło Warszawy, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Krakowie i Katowicach. W najbliższym czasie powstanie nowe centrum w Łodzi, a w planach są dwa kolejne - w Bydgoszczy i Szczecinie.

Grupa IKEA w roku finansowym 2004 roku zanotowała obroty wartości 12,8 mld euro, o 13 proc. więcej niż w roku 2003. Na całym świecie koncern zatrudnia 84 tys. pracowników w 44 krajach.

W czwartek w Poznaniu wybrano najlepszego dostawcę IKEA w 2004 roku - została nim firma Korona z Wielunia (woj. łódzkie) - producent ozdobnych świec.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz