DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Walencja na plus

Gazeta Pomorska

Autor: bel
Źródło: Gazeta Pomorska
Data: 2004-01-20


Branżowy miesięcznik Meble Plus nagrodził program Walencja produkowany przez Bydgoskie Fabryki Mebli SA. Uznanie jurorów zdobyły: oryginalność, prostota formy oraz przystępna cena.

Na program Walencja składają się m.in. stół, krzesła, regały, półki. Po raz pierwszy pokazano je rok temu, od czerwca zaś produkcja programu ruszyła pełna parą. Dziś Walencja, wzbogacona o meble sypialniane zajmuje trzecie miejsce w obrocie firmy. Okazją do zaprezentowania nagrodzonych mebli były wewnętrzne targi, które BFM zorganizowały w swojej siedzibie. Zjechało na nie ponad stu kupców z całego kraju, bo bydgoskie "Meble" pokazały wiele nowości. - W ten sposób badamy rynek i pilnie wsłuchujemy się w opinię klientów, czasami coś zmieniamy zgodnie z ich sugestiami - mówi Romuald Wawrzyniak, prezes Bydgoskich Fabryk Mebli SA.

Firma, pod koniec ubiegłego roku, zakończyła trwającą kilka lat restrukturyzację (wydzielono produkcję mebli tapicerowanych, sprzedano tartaki). Nie obyło się bez redukcji zatrudnienia. Dziś grupa BFM zatrudnia ponad 900 osób. - Widzimy pierwsze symptomy ożywienia w meblarstwie. Poprzedni rok był dobry, ten zaczął się bardzo dobrze - dodaje prezes. Specjalizują się w produkcji mebli z wyższej półki, wykonanych z przewagą litego drewna i z zastosowaniem naturalnych oklein. Połowa produkcji wysyłana jest na eksport.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz