DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

W Unii idzie ku lepszemu

Autor:
Źródło:
Data: 2005-08-01


Lipcowy sondaż w kołach biznesu i wśród konsumentów Unii Europejskiej sugeruje wyraźną poprawę. Indeks nastrojów ekonomicznych (ESI), sporządzany na podstawie tych badań przez Komisję Europejską, wzrósł o 1,4 pkt we wszystkich krajach Wspólnoty, co oznacza zakończenie trendu spadkowego, który został zapoczątkowany w październiku 2004 r.

Według autorów raportu do głównych czynników tego zwrotu należy zaliczyć spadek wartości euro, ostatnią stabilizację cen ropy naftowej oraz pierwsze oznaki zmian obecnego cyklu globalnej gospodarki. W obu regionach o lepszych wynikach indeksu przesądziły nastroje w przemyśle i usługach. Budownictwo zanotowało tylko nieznaczną poprawę, a w handlu detalicznym doszło do niewielkiego pogorszenia. Poziom zaufania konsumentów zarówno w Unii, jak i w Eurolandzie pozostał bez zmian.
(...) W opublikowanym równolegle kwartalnym przeglądzie sektora wytwórczego w Unii zwrócono uwagę na stabilizację wskaźnika wykorzystania potencjału produkcyjnego, który w pierwszym kwartale spadł o 1 proc. Polska obok Niemiec i Hiszpanii zanotowała w II kwartale największy jego wzrost, podczas gdy Francja i Włochy doświadczyły spadku.

Gazeta Prawna - Gospodarka: Nr 148 (1513)


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz