DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Parkiety w prokuraturze

Gazeta Poznańska

Autor: KMK
Źródło: Gazeta Poznańska
Data: 2004-09-17


Prokuratura Okręgowa w Poznaniu zdecydowała wczoraj o wszczęciu postępowania w sprawie nieprawidłowości finansowych w spółce Witar. Były one przedmiotem publikacji ,,Gazety Poznańskiej” - wielokrotnie opisywaliśmy budzące wątpliwości transakcje oraz powiązania firmy z poznańskim SLD.

Zarządcą komisarycznym Witaru był Paweł Grześkowiak, przewodniczący SLD z Poznania. Jesienią ubr. stracił on to stanowisko, ale równocześnie został dyrektorem należącej do tej samej spółki fabryki parkietów w Biadkach. W ubiegłym tygodniu pozbawiono go jednak dyrektorskiego fotela, a prezes Witaru, Grzegorz Karolczyk, publicznie zadeklarował, że wyśle do prokuratury zawiadomienia o przestępstwie. Wkrótce potem P. Grześkowiak zrezygnował ze stanowiska w partii.

Treść doniesienia o przestępstwie nie jest znana. Z naszych ustaleń wynika, że dotyczy ono pewnej transakcji sprzedaży towaru przez fabrykę w Biadkach, w której Witar został narażony na straty w wysokości blisko miliona złotych, a fabryce groziła upadłość lub przejęcie przez inne podmioty gospodarcze.

Doniesienie analizowano w Prokuraturze Okręgowej przez kilka dni. Kiedy wczoraj skontaktowaliśmy się z PO, decyzja o podjęciu postępowania w sprawie fabryki parkietów była już w drodze do staromiejskiej prokuratury. - Póki co, o sprawie wiem tyle tylko, że otrzymaliśmy ją do prowadzenia. Najpierw musimy zapoznać się z doniesieniem, potem podejmiemy stosowne kroki - powiedział nam Hieronim Mazurek, szef Prokuratury Rejonowej Poznań-Stare Miasto. Pierwsze decyzje w sprawie afery związanej z Witarem zapadną nie wcześniej niż w przyszłym tygodniu.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz