DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Rockwool Polska - więcej niż ocieplenie

Autor:
Źródło:
Data: 2005-07-28


Wełna mineralna produkowana przez firmę Rockwool Polska jest stosowana w budownictwie jako izolacja termiczna, akustyczna i przeciwpożarowa. Produkty tej marki stanowią izolację o bardzo niskim współczynniku przewodzenia ciepła, przy tym są niepalne oraz poprawiają akustykę izolowanych pomieszczeń. Dzięki swoim właściwościom podnoszą komfort życia wielu milionów ludzi na całym świecie oraz pomagają w rozwiązywaniu najtrudniejszych problemów związanych z degradacją środowiska naturalnego, takich jak efekt cieplarniany czy kwaśne deszcze.

Doskonałe właściwości termoizolacyjne sprawiają, że produkty Rockwool mogą aktywnie przyczyniać się do coraz większych oszczędności energii na świecie, szczególnie tam, gdzie zużycie to jest największe. To właśnie budownictwo jest największym odbiorcą energii, a zarazem emituje najwięcej dwutlenku węgla do atmosfery. Ograniczenie nadmiernego zużycia energii poprzez zastosowanie odpowiedniej grubości izolacji pozwoli na limitowanie spalania nieodnawialnych zasobów. Dlatego też wełnę Rockwool z powodzeniem można nazywać "szóstym paliwem", które jest tanie, czyste i odnawialne. Poprawia ono standard życia oraz jakość obiektów mieszkalnych.

Ocieplając nowe domy lub docieplając istniejące zgodnie ze standardem Rockwool, można uzyskać znaczące zmniejszenie strat ciepła i duże oszczędności. Każdy kolejny sezon grzewczy będzie przynosił dalsze korzyści. Oszczędności z nawiązką pokryją koszty izolacji budynku. Koszt dobrego ocieplenia nie powinien więc być traktowany jako wydatek, ale jako dobra inwestycja.
Rockwool w Polsce to także profesjonalna obsługa. Dział Doradztwa Technicznego firmy składa się z doświadczonej kadry inżynierskiej, która cyklicznie przeprowadza szkolenia z zakresu własności i zastosowań produktów. Informacje udzielane są także przez powstałą w 2001 roku internetową sekcję doradztwa technicznego oraz infolinię.
> Rockwool w ciągu 12 lat działalności produkcyjnej w Polsce zainwestował ponad 0,5 mld zł w nowoczesne technologie związane z produkcją oraz ochroną środowiska. Rockwool Polska jest jedynym 2-krotnym laureatem w konkursie Ministra Środowiska "Lider Polskiej Ekologii".

Gazeta Prawna - Gospodarka: Nr 146 (1511)


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz