DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Byli pracownicy Słonawskiej Fabryki Mebli okradzeni przy likwidacji

Gazeta.pl

Autor: Przemysław Poznański
Źródło: Gazeta.pl
Data: 2005-07-25


Ponad 800 tys. zł zniknęło z konta likwidowanej Słonawskiej Fabryki Mebli. A wraz z pieniędzmi zniknął wyznaczony przez zarząd likwidator. Teraz sprawę bada prokuratura.

Słonawska Fabryka Mebli była jedną ze spółek-córek Wielkopolskich Fabryk Mebli w Obornikach. W lutym tego roku zarząd WFM podjął decyzję o likwidacji spółki, co miało być częścią planu naprawczego. Wyznaczono likwidatora. - Ten pan budził od początku nasze podejrzenia. Nie odpowiadał na nasze pytania, w zakładzie pojawił się dwa razy w ciągu dwóch miesięcy - twierdzi jedna z byłych pracownic Maria Kowalak. - Wszyscy mieliśmy jednak nadzieję na szybkie wypłacenie odpraw z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych - dodaje. Jednak gdy na początku czerwca Fundusz przelał pieniądze na konto spółki, okazało się, że likwidator zniknął bez śladu, a wraz z nim 512 tys. zł na odprawy i ponad 300 tys. zł na ZUS i podatki.

Prezes WFM Wojciech Krych nie czuje się winny: - Likwidator fabryki w Słonawach był już wcześniej zatrudniony przez Wielkopolskie Fabryki Mebli przy likwidacji innej spółki i dlatego, gdy 1 marca postawiono Słonawską Fabrykę Mebli w stan likwidacji, również objął stanowisko likwidatora - tłumaczy. - Miał on rekomendacje, miał też zaświadczenie o niekaralności. Nie budził żadnych wątpliwości - dodaje prezes. Zaznacza też, że od 31 marca, czyli na długo przed zniknięciem likwidatora, WFM przestały być właścicielem Słonawskiej Fabryki Mebli. - Dlatego od tego czasu nie mamy żadnego wpływu na tę spółkę. Jednak namawialiśmy przedstawicieli załogi reprezentujących byłych pracowników Słonawskiej Fabryki Mebli do zgłoszenia sprawy do prokuratury. Zaproponowałem też pomoc naszego prawnika. A teraz nasz prawnik będzie reprezentował załogę w tej sprawie - wyjaśnia prezes Krych.

W prokuraturze Poznań Stare Miasto, do której wpłynęło doniesienie, udało nam się jedynie potwierdzić, że w sprawie prowadzone jest dochodzenie.

Informacja na temat ustalenia likwidatora Słonawskiej Fabryki Mebli Sp. z o.o. znajduje się tutaj >>>>>


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz