DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

UE: Satelitą w rolnika

Autor:
Źródło:
Data: 2005-07-21


Rolnicy starający się o unijne dopłaty muszą się liczyć z tym, że ich pole zostanie sfotografowane. Zdjęcia posłużą kontrolerom do sprawdzenia, czy informacje podane we wniosku zgadzają się ze stanem faktycznym - informuje "Kurier Szczeciński".

W ub.r. rolników sprawdzano tradycyjnymi metodami. Gospodarstwa odwiedzały komisje, w skład których wchodzili m.in. geodeta i osoba z wykształceniem rolniczym. Na miejscu sprawdzali, czy powierzchnia upraw zgadza się z podaną we wniosku - pisze dziennik.

Kontrole rozpoczną się w sierpniu. W Zachodniopomorskiem do zweryfikowania jest 11 proc. gospodarstw (dwa razy więcej niż w ub.r.). To blisko 100 tys. ha sprawę mają ułatwić zdjęcia satelitarne. W ten sposób zostanie skontrolowanych ok. 60 proc. wytypowanych gospodarstw w regionie (w Pomorskiem będzie to niespełna kilka proc.) - czytamy w "Kurierze Szczecińskim".

Za zawyżanie powierzchni upraw lub wpisanie do wniosku innego gatunku niż ten, który rośnie na polu, grożą kary. W Zachodniopomorskiem o dopłaty stara się ok. 30 tys. gospodarstw - podaje gazeta.

PAP


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz